Anasayfa > Yazarlar > Sen üzülme İhsan Teyze20 Şubat 2017 Pazartesi, 17:26

Ersin Düzen Hakkında


Sen üzülme İhsan Teyze

ERSİNBCVDFC

KRASNODAR maçını pozisyonsuz bitiren F.Bahçe, dün farklı kadroyla sahada olsa da taraftarını yine isyan ettirdi. Advocaat, kötü gidişi bireysel performanslara bağladı, oyuncuları eleştirdi, değiştirdi; peki ne fark etti? Biraz daha hareketli, istekli bir takım ancak aynı düzensizlik ve sıfır üretim!

F.BAHÇE’NİN sorunu sadece Mehmet Ekici’nin alınamaması mı? Bir futbolcu ile mi değişecekti bugünkü tablo? Bence hayır! Haftalardır vurguladığım gibi; F.Bahçe’nin tek hücum planı var. Lens varken o, yokken bir başka kanat oyuncusu. Takıma değil, bireye bağlı her şey.

SAĞDAN, soldan orta yapılıyor, ceza alanında ilk yarı Sow, 2. yarı Fernandao tek başına. Mehmet Topal solda çalım üstüne çalım atıyor, pas verecek adam yok. Ozan, orta sahadan topu alıyor, ceza alanına kadar gidiyor, desteğe gelen yok! Bir takım bu kadar birbirinden kopuk oynarsa, alınan sonuçlar tesadüf değil!

TESADÜF demişken, aslında Krasnodar maçından sonra Kjaer, her şeyi özetlemişti; “Tesadüf eseri pozisyonlara girmemeliyiz’’ F.Bahçe’nin bir düzeni yok, Advocaat’ın B planı yok, her maç doğaçlama gelişiyor. Tuzağa düşeni, hata yapanı yeniyor, Kasımpaşa gibi disiplinli, iyi savunma yapan takımlara diş geçiremiyor. 2. yarı F.Bahçe baskılı gibi görünse de, Kasımpaşa’nın kontratakları daha tehlikeliydi. Daha dikkatli olsalar, Kadıköy’den 3 puanla ayrılırlardı.

BUGÜNLER DE GEÇECEKTİR!

ADVOCAAT’IN son 1 aydır seçimleri ve maçtaki hamleleri beni şaşırtıyor. Devre arasında ‘Şampiyon olamasa dahi kalsın’ demiştim; sözümü geri alıyorum. Risk almıyor, önce kadro dışı bırakıyor, 4 ay sonra oynatıyor, dalga geçer gibi oyuncu değiştiriyor. Ya gitmek istiyor ya da ‘buyrun bana teslim ettiğiniz kadro’ demek istiyor. Kusuru hep başkasında aramak olmaz, bu kötü tabloda onun payı futbolcularla aynı.

BU arada tribünde İhsan Teyze’yi gördüm. Yıllarca eşi Mümtaz Güngörenler ile maça gelirdi. F.Bahçe’nin iyi gününde de kötü gününde de hep tribündeydiler. Mümtaz Amca vefat ettikten sonra yine koşup geliyor. O’nu getiren F.Bahçe aşkı. Sen üzülme İhsan Teyze, bugünler elbet geçecek…

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı