Anasayfa > Editör Seçimi/Manşet/Röportajlar > Şener Özbayraklı: “Takım halinde katkı vereceğiz”16 Eylül 2015 Çarşamba, 18:46

Şener Özbayraklı: “Takım halinde katkı vereceğiz”

şener432

Fenerbahçe’nin savunma oyuncusu Şener Özbayraklı, UEFA Avrupa Ligi’nde yarın oynanacak olan Molde maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi’nde Molde’yi konuk edecek olan Fenerbahçe’de Şener Özbayraklı, yayıncı kuruluşa karşılaşma öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Şener, “Tabii ki de uzun bir süreden sonra Avrupa Kupaları’na katıldık. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp hedefleri olan bir kulüp. Yarın ilk maçımıza çıkacağız. İnşallah 3 puanla başlarız. Bu bizim için çok önemli. Ligde de iyi durumdayız. İstediğimiz konumdayız. Bunu Avrupa’da da devam ettirmek isteriz. İnşallah gruptaki ilk maçımızı kazanacağız.” dedi.

“Biz büyük bir takımız”

Yaşanan sakatlıklar hakkında konuşan Fenerbahçeli futbolcu, “Yoğun bir tempoda geçiyor sezon. 3-4 günde bir maç yapıyoruz. Takımın yorgunluğu ve belli bir sakatlıklar oluyor. Takımımız çok iyi. Büyük bir adaptasyon var. Kadlec olsun, Mehmet ağabey olsun. Baktığınızda Kasımpaşa’ya karşı pozisyon vermedik. Biz çok büyük bir camia ve takımız.” sözlerini sarf etti.

toplanti8_46742_602988

“Maçlar yoğun tempoyla geçiyor”

Maçların tempolu geçtiğini söyleyen Şener, “Ben de insanım. Yorulduğum anlar oluyor. Maçlar çok tempolu geçiyor. Rakiplerimiz önlem alıyor. Daha fazla efor sarfetmemiz gerekiyor bazı pozisyonlarda. Elimizden geleni tabii ki yapıyoruz. Ben de insanım tempolu bir oyuncuyum. Yorgunluk oluyor. İnşallah hedeflerimize ulaşırız.” şeklinde konuştu.

Şener Özbayraklı basın toplantısında ise şunları söyledi:
“Kendimi en iyi şekilde hazırlıyorum”

“Rekabeti kazanacak olan Fenerbahçe olacak demiştim. Tabii ki ben yeni transfer oldum. Kendimi kanıtlamak için bir şeyler yapmak istiyordum. Allah kimseye tabii ki sakatlık vermesin. Gökhan ağabey sakatlandı bana şans doğdu. Bu şansı iyi değerlendirmem gerekiyordu. Kendimi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyorum. Ama oynamak herkesi mutlu eder. Daha önümüzde çok maç var. Elimden geldiğince oynamak istiyorum.”

“Takım halinde katkı vereceğiz”

“Oyun yapıları farklı. Yeterli tecrübesini benim kıyaslamam mümkün değil. Kısa bir süre oldu. Benim ondan alacağım çok şey var. Hocamızın tecrübesi çok fazla. Daha yaşım 25. Futbol hayatımız devam eder. Önümde daha çok yıllar var. Futbol hayatı neyi getiriyor bakalım. Tabii ki ülkeme faydalı olmak isterim. Sağ bek, sol bek değil her zaman hücum anlamında katkı yapmamız gerekiyor. İnşallah takım halinde de katkı verebiliriz.”

“Avrupa Ligi farklı bir yer”

“Artık günümüz futbolunda rakiplerimizi analiz etme şansı buluyoruz. Ben de bu açıdan hocamız sayesinde bilgi sahibi oluyorum. Avrupa’da oynamak çok farklı bir şey tabii ki futbol manteliteleri farklı oluyor. Rakibin iyi olması onunla mücadele etmek çok farklı oluyor. Güçlü bir rakip oyuncusu ama ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. Tabii ki önemli olan takıma katkı.”

 12numara

 Benzer Haberler

Takım halinde çok çalışıyoruz…  

Takım halinde çok çalışıyoruz…

”Sabotaj olsa gereğini yaparım”  

”Sabotaj olsa gereğini yaparım”

Baştürk’ten flaş Fatih Terim açıklaması  

Baştürk’ten flaş Fatih Terim açıklaması