Anasayfa > Editör Seçimi/Haberler/Manşet > Şikede son karar 5 Ekim’e kaldı!19 Eylül 2015 Cumartesi, 09:37

Şikede son karar 5 Ekim’e kaldı!

RRRRRRRRRRR

Şike Davası’nın 4’üncü duruşması yapıldı. Gümüşdağ, Avcı ve Arıboğan’ın tanık olarak ifade verdiği duruşma, 5 Ekim’e ertelendi.

Yeniden yargılamanın yapıldığı Şike Davası’nın 4. duruşması dün yapıldı. Çağlayan Adliyesi’ndeki duruşmaya Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katılmadı. Diğer sanıklar Olgun Peker, Şekip Mosturoğlu, Ahmet Çelebi, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu ise hazır bulundu. Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı ve Lutfi Arıboğan’ın tanık olarak dinlendiği duruşma, 5 Ekim’e ertelendi. 5 Ekim’deki duruşmada savcının mütalaa vermesi ve karar çıkması bekleniyor. Dönemin TFF yöneticisi Arıboğan, UEFA Müfettişi Pierre Cornu ile 3 Temmuz operasyonunun ardından savcılıkta yaptıkları görüşme hakkında bilgi verdi. Arıboğan, “O görüşmede ben tercümanlık yapmadım çünkü Fransızcam yok. Kimin yaptığını da hatırlamıyorum. Cornu’nun ‘Fenerbahçe yüzde 1 bile masum olamaz mı?’ şeklindeki sorusuna ‘Hayır’ diye bir cevap vermedik. Zaten şike ile ilgili haberleri gazetelerden okudum. Daha önce bize ihbar gelmemişti. Biz o dönem Fenerbahçe’nin ne aleyhinde de lehinde herhangi bir şey yapmadık” dedi. Dönemin İstanbul BŞ Belediyespor başkanı Göksel Gümüşdağ ise şike yapıldığı iddia edilen Beşiktaş maçı için, “Şampiyonlar Ligi finali kadar güzeldi” ifadesini kullandı.

AVCI: KEFİLİM, ŞİKE YAPMADILAR
O dönemki adıyla İstanbul BŞ.Bld.’nin hocası olan Abdullah Avcı ise, “Oyuncularıma kefilim. Şike yaptıklarını düşünmedim. Buna inanmam da. İbrahim Akın ve İskender Alın’ın kupa maçındaki performansından memnunum” dedi.

 12numara

 Benzer Haberler

Koç: ‘Farklı başladık farklı bitireceğiz’  

Koç: ‘Farklı başladık farklı bitireceğiz’

Dünya yıldızlarını solladı  

Dünya yıldızlarını solladı

Beşiktaş’ı, Başakşehir taktiğiyle vuracak  

Beşiktaş’ı, Başakşehir taktiğiyle vuracak