Anasayfa > Haberler > Silivri’deki Kampus Tanıtıldı25 Kasım 2016 Cuma, 15:36

Silivri’deki Kampus Tanıtıldı

355

Yöneticiler, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile Fenerbahçe Üniversitesi’nin Silivri’de kurulacak kampusunu ziyaret etti.bZiyaretlerde, gazetecilere Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili bilgiler verildi.
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederiz”

Ziyaret esnasında Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gerçekleştirdiği sunumda Silivri ve Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulacağı alanla ilgili bilgiler verdi. Üniversite’nin Silivri için önemine değinen Işıklar, “Silivri’ye Fenerbahçe Üniversitesi’nin kazandırılması, İstanbul’un gelişmekte olan bu güzide ilçesinin Fenerbahçe markasıyla anılacak olması bizim için çok önemli. Önemli bir markayı sizlerle birlikte yaşatmış ve büyütmüş olacağız” dedi.

Silivri halkının Fenerbahçe camiasını Silivri’de görmekten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Biz, Fenerbahçemize sadece kampüs alanı değil, ileriye dönük teknopark ve gelişme alanı da tahsis edeceğiz” diye konuştu.

Üniversite’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Fenerbahçe Üniversitesi Silivri’yi bir eğitim üssüne çevirecek, markalaştıracak. Buna inanıyorum. Biz de bunun farkındayız. Şimdi bilimle, akılla Fenerbahçe Üniversitesi’nin uzmanlaşacak alanlarıyla önemli inovasyon merkezi haline getirebiliriz. Emeği geçen tüm siyasilere, bürokrasiye, YÖK’e teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de başta Aziz Yıldırım Başkanımız olmak üzere Fenerbahçe camiasına ediyorum” dedi.

r

Mahmut Uslu: “Tüm Türkiye’ye Armağan Olsun”

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu da, konuşmasına teşekkür ederek başladı. Uslu, “Ben başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK’e, bakanlara, parti başkanlarına, emeği geçen ve bize inananlara teşekkür ediyorum. Çok uzun bir bekleyiş oldu. Çok emek verildi. Sonunda üniversiteyi kurduk. Bu süreçte önemli katkılarınızdan dolayı size de çok teşekkür ederiz. Sadece Silivri için değil Türkiye’ye armağan olsun. Türkiye’nin bulunduğu ortamda, biliyorsunuz 15 Temmuz’da da noktalandı. Türkiye’de cumhuriyete inanan, Atatürkçü ve çok önemli şekilde insan yetiştirilmesine ihtiyaç olduğunu, Fenerbahçe’nin de buna katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum. Bu yüzden yola çıktık. Biliyorsunuz öncelikle hedefimiz; sporda, sağlıkta ve bilimde bir üniversite kurmak. Hocalarımız sayesinde de bunu iyi bir şekilde ilerleteceğiz. Çünkü Türkiye’nin böyle bir açığı var. Spor kulübü olarak 9 branşta oyuncu yetiştiriyoruz, Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Bunun eksikliğini çok yaşıyoruz. Diğer ülkelerden çok geride kalmışız. Fenerbahçe Üniversitesi’nde yetişen çocuklar ve ondan sonraki nesiller koşarak daha iyi yerlere getirirler. Bu vesileyle kulübümüz ve camiamız adına bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur. Biz hemen faaliyete başladık. Bundan sonra normal prosedürler var, o prosedürler yerine getirilecek ve hemen başlayacağız. Niyetimiz önümüzdeki seneye yetiştirmek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a adının yazılı olduğu forma ve Başkanımız Aziz Yıldırım’la çekilmiş olduğu fotoğrafı hediye etti.

Daha sonra üniversitenin kurulması planlanan arazileri gezen heyetimiz, mevcut binaların içini gezdiler ve bilgi alışverişinde bulundular. Ziyaret; Silivri Belediyesi’nin verdiği öğle yemeğiyle sonlandı.

Hayırlı olsun diyelim, ancak üniversite açmak kolay da masrafı ve yükü çok fazladır. Kulübün bu işten nasıl bir gelir elde edeceği merak konusu..

 12numara

 Benzer Haberler

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!  

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu  

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..  

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..