Anasayfa > Yazarlar > Takım iyi sinyal verdi..20 Kasım 2017 Pazartesi, 18:41

Takım iyi sinyal verdi..

rıdooayyTZfEd-1

Fenerbahçe dün oynanan Sivasspor maçını kazanarak adeta lige yeniden tutundu diyebiliriz. Tabi ki en önemli rakipler GS ve BJK’nın puan kayıpları bu hafta adına Fenerbahçe’ye çok yaradı. Sivasspor maçında takım genel olarak eksiklerine rağmen çok daha iyi bir mücadele ortaya koydu. Özellikle V.Janssen, İ.Köybaşı ve Giuliano çok başarılı bir futbol sergilediler. Takım eski maçlarına göre daha mücadele eden ve kazanmayı çok isteyen bir maç çıkardı. M.Topal haftalardır oynamamasına rağmen iyi oynadı. Bu demektir ki hocası Kocaman ile sorunlarını halletmiş gözüküyor. Takıma dönmesi elbette iyi bir gelişme ancak, son haftalarda büyük bir çıkış yakalayan O.Tufan adına üzüntülü olduğumu söyleyebilirim. Kocaman, Souza’yı asla takımın 11’den kesmez. Topal’ın oynaması için de Ozan kesik yiyecektir. Ancak Aykut hoca zaman zaman bu ikili arasında 11 belirler.

ghh

Soldado artık tutulmaz..
Fenerbahçe adına en büyük gelişme ise suskun golcü R.Soldado’nun muhteşem geri dönüşü olmuştur. Geldiği günden beri çok eleştirilen ve beklentilerden uzak kalan İspanyol millli yıldız adeta yeniden doğmuştur. Tam 4 yıl sonra bir maçta 3 gol atma mutluluğunu Fenerbahçe’de yaşamış oldu. Hem kendisi adına hem de Fenerbahçe takımı adına onun bu patlaması ilerleyen haftalar için önemli bir gelişmedir. Kocaman Jannsen ile Soldado’yu artık çift forvet oynatmak durumundadır. Hoca takımı korkak futboldan uzak tutmalı ve rakiplerin kendi takımından korkacağı güveni sağlamalıdır. Fenerbahçe taraftarları da Kocaman’dan cesur futbol oynayan bir takım beklemektedir.

uıı

Bir yıldız doğabilir..
Fenerbahçe adına bir başka kazanç ise altyapıdan çıkan genç yetenek Oğuz Kağan Güçtekin’dir. İlk kez Fenerbahçe A Takımında oynama şansını bence iyi kullanmıştır. Çok kaliteli ve yetenekli bir futbolcu olduğuna eminim. Topu her ayağına aldığında ne yapmasını bilen ve iyi paslar kullanarak bu şansını iyi kullanmıştır. İlerleyen haftalarda Kocaman bu genç kerdeşimize şans verecektir.

huıı

Artık kazanmak zorunda
Fenerbahçe rakipleri ile puan farkını kapatabilecek bir konuma getirmiştir. Artık yoluna daha güvenli ve maç kazanarak devam etmek durumundadır. Umarız ki hocada takımda hiç birimizi yanıltmaz.

 Benzer Haberler

Kocaman taraftara ihanet ediyor!  

Kocaman taraftara ihanet ediyor!

Doğruyu yapan kazandı  

Doğruyu yapan kazandı

Güneş skora göre oynadı  

Güneş skora göre oynadı