Anasayfa > Haberler/Manşet > Terim için kritik gece! ‘Tamam ya da devam…’02 Eylül 2015 Çarşamba, 11:48

Terim için kritik gece! ‘Tamam ya da devam…’

terimmed-1

Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Letonya ile yarın Konya’da oynanacak maçın önemini şöyle belirtti, “Maçı kazanarak hem üç puanı hanemize yazdırmak hem de Hollanda maçı öncesi moral bulmak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz” dedi.

Terim, TFF tarafından yarın Letonya ile Konya’da oynanacak 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri grup maçı için hazırlanan maç kitabında, “Seyircimize ve oyuncularıma güveniyorum” başlığıyla yer alan yazısında sporseverlere seslendi.

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 2 aylık bir aradan sonra ilk maçlarını oynayacaklarını hatırlatan Terim, şunları kaydetti:

“Letonya ile yapacağımız bu karşılaşmanın stratejik açıdan büyük bir önemi var. Maçı kazanarak hem üç puanı hanemize yazdırmak hem de Hollanda maçı öncesi moral bulmak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz. Teknik ekip ve oyuncular olarak bu mücadeleye çok iyi hazırlandık. Öğrencilerimin ‘tamam’ ya da ‘devam’ niteliği taşıyan bu karşılaşmada üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceklerine, iyi futbol sergileyerek galibiyete ulaşacaklarına inanıyorum.”

Bu önemli mücadele için Konya’yı seçtiklerini vurgulayan Terim, şu ifadeleri kullandı:

“Bunun nedenlerinden biri de Konya’daki taraftarımıza olan güvenimiz. Onların milli takımımızı coşkuyla destekleyeceklerine inanıyorum. Biz sahada rakibimizi ciddiye alarak, tüm enerjimizi ortaya koyarak mücadele edeceğiz. Seyircimizden de isteğimiz bu karşılaşmada yanımızda olmaları ve mücadelemize maçın son düdüğüne kadar destek vermeleridir. Birlikte daha güçlüyüz.”

 12numara

 Benzer Haberler

Koç: ‘Farklı başladık farklı bitireceğiz’  

Koç: ‘Farklı başladık farklı bitireceğiz’

Dünya yıldızlarını solladı  

Dünya yıldızlarını solladı

Beşiktaş’ı, Başakşehir taktiğiyle vuracak  

Beşiktaş’ı, Başakşehir taktiğiyle vuracak