Anasayfa > Haberler > Torpilin adı TOKYO..08 Eylül 2013 Pazar, 12:38

Torpilin adı TOKYO..

909
IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları’nın Tokyo’ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Tokyo ilk turda 6 oy daha fazla alabilseydi, tarihi bir başarıya imza atacaktı. İşte ayrıntılar…
IOC, 2020 Olimpiyat Oyunları’nın Tokyo’ya verilmesinin ardından, 3 oylamanın sonuçlarını da açıkladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin verdiği bilgiye göre, finalde Tokyo 96 oyun 60’ını alarak 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na evsahipliği yapma hakkı kazandı. İstanbul ise 36 oyda kaldı.
TOKYO TARİH YAZABİLİRDİ
Bu arada ilk tur oylamasında Tokyo’nun, 94 oyun 42’sini alarak finale kaldığı bildirildi. Bugüne kadar hiçbir ülke ilk turda oyların yarısını alamadığı için ev sahibinin belirlenmesi 2. tura kalıyordu. Ancak eğer Tokyo ilk turda 42 yerine 48 oy alabilseydi, oyların yarısından fazlasını almış olacaktı. Böylece Tokyo, ev sahipliği yarışını ilk turda kazanan ilk şehir olup tarih yazacaktı.
İSTANBUL-MADRID EŞİTLİĞİ
İlk tur oylamasında Madrid ile İstanbul 26’şar oy almış ve bu iki şehir arasında yeni bir oylama daha yapılmıştı. Finale kalacak son aday şehrin belirleneceği iki aday arasındaki oylamada ise İstanbul’un 49, Madrid’in ise 45 oy aldığı kaydedildi.
1. TUR
TOKYO: 42
İSTANBUL: 26
MADRID: 26
EKSTRA OYLAMA
İSTANBUL: 49
MADRID: 45
FİNAL OYLAMASI
TOKYO: 60
İSTANBUL: 36

 12numara

 Benzer Haberler

Fenerbahçe, CAS’ta umduğunu bulamadı  

Fenerbahçe, CAS’ta umduğunu bulamadı

Kocaman’ın ‘Fırtına’ planı  

Kocaman’ın ‘Fırtına’ planı

TRABZONSPOR MAÇI BİLETLERİNİN GENEL SATIŞI SÜRÜYOR  

TRABZONSPOR MAÇI BİLETLERİNİN GENEL SATIŞI SÜRÜYOR