Anasayfa > Editör Seçimi/Haberler/Manşet > “Vay be adamdaki cesarete bak!” dedirtti..15 Eylül 2015 Salı, 17:56

“Vay be adamdaki cesarete bak!” dedirtti..

ttttt
Futbol kamuoyu, Pereira’nın Kasımpaşa maçının 62. dakikasında Van Persie ve Nani’yi çıkarmasını konuşuyor. Portekizli, bu hareketiyle büyük risk alırken “Kötü oynayan kim olursa olsun tanımam” mesajıyla herkese gözdağı verdi. Tribünlerden ise, “Vay be adamdaki cesarete bak!” şeklinde sözler yükseldi.

Kasımpaşa karşısında devreyi Josef de Souza’nın 42. dakikada attığı golle 1-0 önde kapatan Fenerbahçe, bu skora rağmen futbol olarak tatsız bir ilk 45 dakika geçirmişti. İkinci yarıda herkes sarılacivertli takımdan daha iyi futbol beklerken, sergilenen oyun ilk yarıyı bile arattı. Kötü gidişi fark eden teknik direktör Vitor Pereira, takımın iki büyük silahı Luis Nani ve Robin van Persie’yi aynı anda oyundan alıp yerlerine Alper Potuk ve Markovic’i sahaya sürdü.

BÜYÜK BİR RİSK ALDI
Bu değişiklikler tribünlerde buz gibi bir hava estirirken, takım içinde de herkes şaşkın ifadelerle birbirinin yüzüne baktı. Tribünlerden ise, “Vay be adamdaki cesarete bak!” şeklinde sözler yükseldi. Pereira büyük bir risk almıştı. Eğer puan kaybedilseydi, bugün belki de başka şeyler konuşulacaktı. Ancak tecrübeli çalıştırıcı bunu göze alarak büyük bir cesaret örneği gösterdi. Nani ve Robin van Persie’yi aynı anda çıkartan sarı-lacivertli hocanın bu hamlesi sosyal medyada günün konusu oldu. Hem eleştiri hem de övgü geldi.

TAKIMA GÖZDAĞI VERDİ
Pereira’nın mesajı, “Eğer kötü oynuyorsa, Nani de olsa van Persie’de olsa tanımam, oyundan alırım” şeklinde algılanırken, bunun aynı zamanda “takıma bir gözdağı” olduğu savunuldu.

 12numara

 Benzer Haberler

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı  

“Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” Sergisi Açıldı

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..  

Maçın hakemi Bülent Yıldırım oldu..

Alex de Souza İstanbul’a geldi  

Alex de Souza İstanbul’a geldi