Anasayfa > Haberler > Ve Yasak kalkıyor..21 Eylül 2016 Çarşamba, 13:57

Ve Yasak kalkıyor..

ftyy

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe; İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti, deplasman yasağının kaldırılması konusunda görüşlerini belirtti. İlk etapta aldıkları yanıt 3 büyükleri sevindirdi.

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu dün İstanbul Valiliği’ne çıkarma yaptı. Deplasman yasağının kaldırılması konusunda İstanbul Valisi Vasip Şahin’le görüşen 3 büyükler olumlu yanıt altı. “Yasağın kaldırılmasına sıcak bakıyorum” diyen Vasip Şahin, “Perşembe günü (yarın) yasakla ilgili kararı İl Spor Güvenlik Kurulu’nun yapacağı toplantının sonunda açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

354

BÜYÜK GÜN YARIN
Bu tür toplantılara periyodik olarak devam edeceklerini belirten Vali Şahin, “Valilik olarak yasağın kaldırılmasına sıcak bakıyoruz. Umarım istediğimiz doğrultuda kuruldan güzel bir karar çıkar ve tribünlerde daha önceden olduğu gibi yine bütün takım taraftarları dostça, kardeşçe takımlarını destekler. Kulüp yöneticilerimizin de bu konuda ellerinden geleni yapacağını biliyoruz” açıklamasında bulundu.

DURSUN ÖZBEK: BU DERBİ ÖRNEK OLACAK
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Valiliği’ndeki görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Beşiktaş ile cumartesi günü Vodafone Arena’da oynayacakları derbiyle ilgili sözlerine başlayan Özbek, “Sporda barışın adımlarını Fikret başkan ile beraber atmak istiyorum. Bu derbinin örnek olmasını istiyorum. Taraftarımla o maçta olmak, Fikret başkanın yanında karşılaşmayı seyretmek istiyorum. Bu konuda üç kulüpte de anlayış aynı. İnşallah 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin ihtiyacı olan kardeşlik, dostluk, beraberlik anlayışı futbolda vücut bulur” şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN: TARAFTARSIZ BİR GÜZELLİĞİ YOK

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray taraftarlarını cumartesi günkü derbide ağırlamak istediklerini söyledi. “Taraftar olmadan bunun güzelliği yok” diyen Orman, “Biz de G.Saray’ın, F.Bahçe’nin stadına gitmek istiyoruz. F.Bahçe seyircisinin de stadımıza gelmesini istiyoruz. Yapılan çalışma ve düzenlemelerle maçların keyifle oynanabileceğini düşünüyoruz. Ancak deplasmana giden takım taraftarlarına ayrılan biletlerin kulüpler üzerinden satılması gerekiyor. Çünkü taraftarların yapmış olduğu herhangi bir şeyden kulüp sorumlu. Bu yüzden kontrolümüz altında olması lazım” sözlerini sarfetti.

KULÜPLER BİRLİĞİ’NDEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET

Türkiye Süper Lig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret etti.

Yasağın Kalkmasına Sıcak Bakıyoruz

Vali Şahin, “Bugün güzel bir görüşme yaptık. İstanbul’daki futbol kulüplerinin yöneticilerinin Kulüpler Birliği Vakfı’nın koordinesinde bir araya gelmeleri çok önemli. Biz futbolu eğlenceli, insanlara hoş vakit geçiren bir olgu olarak görüyoruz. Zaman zaman yaşanan istenmeyen olaylar buna gölge düşürüyor ancak tüm kulüpler bunu engellemek için el birliği ile çalışıyor. Bütün kulüpler ellerinden gelen katkıyı sağlayarak tribünlerde barış için çalışıyor. Biz Kulüpler Birliği’nin tavsiye kararı doğrultusunda deplasman yasağı konusunun kaldırılmasına, yumuşatılmasına sıcak bakıyoruz. Perşembe günü yapılacak olan toplantının gündem maddelerinden biri de bu olacaktır. Umarız tribünlerde tüm takım taraftarları dostça ve kardeşçe takımlarını desteklerler. Yenilenin yeneni, yenenin yenileni kucakladığı bir atmosfer olmasını diliyoruz. Bu millet 15 Temmuz’da olduğu gibi bir arada olacak. Özellikle spor gibi amacı barış olan sektörde bunu başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Tribünde beklediğimiz asıl amacı göstermiş olacağız ” dedi.

Ümitliyiz

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ise “Biz Kulüpler Birliği olarak deplasman yasağının kalkması konusunda sağlayacağımız olanakları ilettik. Valimiz de Perşembe günü yapılacak İl Güvenlik Kurulu sonunda bizi sevindirecek bir haber çıkacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

 12numara

 Benzer Haberler

Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Yeni bir yıldız doğuyor!  

Yeni bir yıldız doğuyor!

Ceren Palacı’yı Misafir Etti  

Ceren Palacı’yı Misafir Etti