Anasayfa > Futbol > Vurduğun gol olsun..06 Eylül 2013 Cuma, 14:27

Vurduğun gol olsun..

21
Geride kalan 6 maçta adeta kâbus gördük. Hedefimiz zirveydi, maalesef 4. sırada yer bulabildik. Bugün Fatih Terim ile bembeyaz bir sayfa açıyoruz. Rakibimiz henüz golübile bulunmayan Andorra… Kaderimizi belirleyecek maç ise Romanya’da!
2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda oynadığı ilk altı maçta yalnızca 7 puan toplayarak büyük hayal kırıklığı yaratan A Milli Futbol Takımımız, bu akşam grubun zayıf ekiplerinden Andorra’yla karşılaşacak. Kayseri Kadir Has’ta saat 21.00’de başlayacak mücadelede Fatih Terim önderliğinde ilk maçına çıkacak olan Ay-Yıldızlılar, rakibini farklı mağlup ederek Romanya maçı öncesi moral kazanmak istiyor. Ancak millilerin Play-Off şansını devam ettirebilmesi için de gözü kulağı aynı saatlerde başlayacak Romanya-Macaristan mücadelesinde olacak. Bükreş’te oynanacak olan grubun diğer karşılaşmasından çıkacak sonuç Ay-Yıldızlılar’ın Dünya Kupası yolunda geleceğini çizecek.
Aynı saate başlıyor
Andorra karşısında kazandığımız takdirde Bükreş’ten gelecek bir beraberlik millilerin Brezilya umutlarını yeniden yeşertecek. Macaristan’ın galibiyeti halinde oldukça zorlaşacak Play-Off şansımız, Romanya’nın 3 puanındaysa az da olsa devam edecek.
D Grubu’nun bu büyük önem taşıyan karşılaşması TSİ 21.00’de başlayacak ve Beyaz TV’den naklen yayınlanacak. Grubun diğer maçındaysa Hollanda, Tallin deplasmanında Estonya’ya konuk olacak.
Metin Karabaş
Takımların muhtemel 11’leri
TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Ömer, Semih, Caner, Gökhan Töre, Nuri, Mehmet Topal, Arda, Umut, Burak
ANDORRA: Josep Gomes, Lima, Vales, Garcia, Martinez, Ayala Diaz, Pujol, Vieira, Peppe, Gomez, Moreno
STAT: KADİR HAS
SAAT: 21.00
YAYIN: Star
HAKEM: Sven Bindels (lüksemburg)

 12numara

 Benzer Haberler

En büyük transfer..  

En büyük transfer..

Fener koptu geliyor: 3-0  

Fener koptu geliyor: 3-0

Kanarya’dan kritik zafer: 0-2  

Kanarya’dan kritik zafer: 0-2