Anasayfa > Haberler > Yıldırım’dan Çorlu’da Okul Ziyareti19 Aralık 2017 Salı, 16:21

Yıldırım’dan Çorlu’da Okul Ziyareti

a

Aziz Yıldırım proje kapsamında bahçesine pota kurulan Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki Önerler İlköğretim Okulu’na bugün bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre Üyeleri ve taraftarların desteğiyle pota kurulumları yapılan okula gerçekleşen ziyarete Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, Kadıköy Şube Başkanımız İlyas Bulcay, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Danışmanı Ece Köprek, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticileri Sema Yula ve Miraç Çam, Çorlu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Cenk Özkök, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler katıldı.

Başkan Aziz Yıldırım: “1907 okula yapmak için başladık ama 6 bine yakın okuldan müracaat var”

Pota açılışında bir konuşma yapan Başkanımız Aziz Yıldırım, projeye yoğun bir ilgi duyulduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin her yerinde bütün okullara yapmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Başkanımız Aziz Yıldırım, “1907 okula yapmak için başladık ama 6 bine yakın okuldan müracaat var. Sporun Türkiye’de gelişimini sağlamak amacıyla biz buraya iki potayı kurduk ama aradaki sahayı da Belediye Başkanı yaptığı için teşekkür ediyorum. Hepinizle beraber olmak, burada Fenerbahçelilerin bayrak sallamasını görmek ve Fenerbahçe’nin sivil toplum örgütü ve kulüp olarak yaptıklarını anımsamak ve hatırlamak çok güzel bir şey. Sizlerle beraber mutluyuz. Bu mutluluğumuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

fff

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan: “Türkiye’nin ileri gidebilmesi için gençliğimize sahip çıkacağız”

Ardından söz alan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, başarılı gençler yetiştirebilmek için olanak sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın ülkeye amatör spor dallarını sevdiren insan olduğuna vurgu yapan Ünal Baysan, Fenerbahçe’yle beraber bir proje gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, “Türkiye’nin ileri gidebilmesi için gençliğimize sahip çıkacağız. Onları kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki ve ahlaklısını severim’ düsturünu kendisine edinen gençleri yetiştirmek için önce onlara olanak sağlamak lazım. Çorlu Belediyesi olarak bu konuda iddialıyız. Çorlu Belediyesi Spor Kulübü ve diğer kulüplerle beraber birçok dalda sporcu yetiştiriyoruz. Her mahallemizde Çorlumuzun her yerinde çocuklarımıza spor yaptırabilmek için Önerler Köyü’nden de bizden bir basketbol sahası istendi. Buna da manevi ve maddi olarak en büyük katkıyı Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe 1907 Derneği verdi. Alçak gönüllülüğe gerek yok. Yaptığınızı herkes görecek siz de gurur duyacaksınız. Kimsenin yapılan hizmetleri reddetme imkanı yoktur. Siz bu ülkeye amatör spor dallarını ve basketbolu sevdiren tek insansınız. Bu çocuklar Fenerbahçe’yi ve diğer takımları seyrediyorlarsa ve bizim takımımız Avrupa’da şampiyon oluyorsa bunun başlıca sebebi yıllar evvel ‘amatörlere de el atalım’ diyerek başlattığınız hamlenin sonucudur. Beraber bir proje gerçekleştirdik. Destek olan herkese ve en önemlisi bu manevi hazzı bize tattıran Sayın Aziz Yıldırım’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ghj

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç: “Yapılan bu hizmet takdire şayan ve çok anlamlı”

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ise çocukları sporla buluşturabilmek adına yapılan bu hizmetin takdire şayan ve anlamlı olduğunu söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ise, “Bir Fenerbahçeli olarak böyle bir ortamda bulunduğum için çok mutluyum. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımıza ve Fenerbahçe’nin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Fenerbahçelilerin sayısı artsın istiyoruz ve Fenerbahçe’yi seviyoruz. Her gittiğim okulda, sınıfta kimler Fenerbahçeli diye soruyorum. Fenerbahçeli olabilmek bu yaşlarda başlıyor. Çocuklarımızın yoğun tempo altında spora ayıracak zamanları belki olmuyordu ama bu etkinlikler sayesinde inanıyorum ki çocuklarımız spora sevgiyle buluşacak. Türkiye’nin şu anda en büyük sorunlarından bir tanesi bağımlılıkla mücadeledir. Çocuklarımızı bir şekilde sporla buluşturmamız gerekiyor. O anlamda da bu yapılan hizmet çok takdire şayan ve çok anlamlıdır” şeklinde konuştu.

Ziyarette Başkanımıza büyük ilgi ve sevgi gösteren öğrencilere FBÇGK ekibi tarafından Fenerbahçe bayrakları dağıtıldı. Başkanımız ziyaret boyunca coşkuyla Fenerbahçe marşları söyleyen öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.

vnm

1907 Okul 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce ve Bursa’da pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

 12numara

 Benzer Haberler

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!  

Van Persie’nin sözleşmesini feshettik!

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu  

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..  

Futbolun sponsoru ACIBADEM ..