banner14
banner53

Dün akşam Kayseri spor deplasmanına çıkan Fenerbahçe maçı 1-0 kaybetti. Oyun ve pozisyon becerisi düşük olan maçta, top kontrollerine sıkıntı yaşadığımız gibi, rakibe kolay açıklar veren bir Fenerbahçe izledik. Son 2 hafta 6 puan alıp moral bulmuş olmamıza rağmen deplasmanda puan kaybetmek moralleri bir hayli bozdu. Ancak Fenerbahçe'nin büyüklüğü bu yükü kaldıracak kapasitededir, telaşa mahal yok.

Deneyimli Teknik direktör Ersun Yanal'ın ise maça Victor Moses ile başlamamış olması hataydı. Maçın 2. Yarısı değişiklik yaparken Michael Frey tercihi yerine Miha Zaic ile değişiklik yapması daha doğru bir hamle olurdu çünkü Miha Zaiç'in maç eksiği yoktu ve daha faydalı olabilirdi.

Maça Kayseri spor tarafından bakacak olursak galiba onlarda çıkış yakalayan bir Fenerbahçe karşısında en azından beraberliğin iyi olacağını hesap ederek çıktılar maça ki maçın ilk 20 25 dakikası vasat bir oyun sergilediler.

Maçın kırılma anı, hakem Alper Ulusoy denen FİFA kokartı elinden alınmış bir vatandaşın, eyyamı sayesinde olduğu ortadaydı. Fenerbahçe çok iyi oynamadı, ancak maçın kaderini değiştiren, Mehmet Ekici'nin pozisyonuna bırakın kartı, faul bile vermeyen hakem Alper Ulusoy, Soldado'nun itirazları sonrası sırf FUCK OFF yani Türkçe ‘si kapa çeneni olan kelimeyi söylemesi üzerine Soldado'yu kırmızı kart ile oyundan attı. Maçın dönüm noktası bence bura da başladı. Mesela Victor Moses'in pozisyonun da kafası mı kopmalıydı? Buradan Yusuf Namoğlu'na ve TFF'ye sesleniyorum hakemlerinize kartlarınızı, faul ve penaltı gibi pozisyonlarda Fenerbahçe'yi es geçin, rakibe çalışın diye mi eğitiyorsunuz? Nedir bu durum, bunu ne ile açıklıyorsunuz, merak ediyoruz artık. Fenerbahçe'ye sistemli bir linç ve doğrama operasyonumu var? FİFA'nın hakemlik yaptırmadığı adama biz Ülkemiz de neden hakemlik yaptırıyoruz. Biz mi çok biliyoruz acaba FİFA’mı çok biliyor?

Başkan Ali Koç ve yönetimde ki herkesin, masaya yumruğunu vurması geldi geçiyor. Böyle giderse daha çok hakem hataları ile puan kayıpları yaşar Fenerbahçe.

Sağlıcakla kalın...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43