banner55

Ali Koç Açıklamalar yaptı..

Ali Koç Açıklamalar yaptı..
banner50
 

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Ali Koç, yaklaşan seçim öncesinde TRT Spor ekranlarında açıklamalarda bulundu.

"İnşallah bir hayal gerçeğe dönüşür"

48-49 yere gittik. İnsanlar bize otellerini, dostluklarını açtılar. Bu yolda gösterdiği arkadaşlık, yoldaşlık için herkese teşekkürler. Bizi hep dik tuttular. Buraya kadar geldik. İnşallah bir hayal gerçeğe dönüşür. Ben yorgunluğu atlatırım da tek sıkıntım çocuklarımdan uzak kalmak."Kazanan taraf büyük farkla kazanacak"

Ben hiçbir zaman büyük konuşmam. Benim fıtratımda dereyi görmeden paçayı sıvamak yok. Bizdeki coşku, katılım, heyecan öbür tarafın yaptığı mitinglerde olmadı. Bu çok net. Kim kazanırsa kazansın büyük bir farkla kazanacak. Ya biz yanlış gözlemiyoruz ya da karşı taraf."Finansal olarak çok kötüyüz"

İki dönem Fenerbahçe için çalıştım. Çok yorulmuştum. Daha fazla devam etmek istemiyordum. Ondan sonra da Fenerbahçe için çalışmalarım devam etti. Maddi konularda da çok destek oldum. Hem kurum olarak hem şahıs olarak. Ayrılırken de ismim yok ama cismim olacak demiştim. Finansal olarak çok kötüyüz. Sadece biz değiliz, tüm Türk kulüpleri çok kötü. Avrupa'yı incelerseniz zarar eden takımlar çok az sayıda. Avrupa'da bu konularda çare bulunmuşken neleri yaptığını gördük. Onlar düzelirken biz ters yoldan ilerledik. Bizde zarar rakamları her sene artıyor. Fenerbahçe, üst üste 5. sezonu zarar ile kapatıyor. Diğer Türk takımlarının da zarar etmesi bir teselli değil."İlk önceliğimiz maddi durum"

Bizim birinci önceliğimiz mali durumu düzeltmek. Daha önce görülmemiş bir katkıyı yapacağız. Sıcak para sokmamız gerekiyor. Cuma günü miktarı açıklayacağım. Cimridir, para vermez, neden sponsor olmuyor diye açıklamalar yapıyorlar. Kim ne vermiş kulübe? Defterleri açalım, bakalım. Fenerbahçe olarak yaptığımız fedakarlık, karşılıksız vereceğimiz hibe ile Fenerbahçe'yi daha iyi
yerlere götüreceğiz. Camia, bizim fedakarlığımızı sıcak karşılayacaktır.

"Bize 2 dönem, 6 yıl gerekiyor"

Bize iki dönem gerekiyor ekonomik sorunu düzeltmemiz için. Yani 6 sene lazım. Başkan, 400 milyon dolar borcumuz var diyor. Bunu Türk lirasına çevirdiğini zaman ne oluyor. Ve bu onun söylediği rakam. Altında bir şey var mı bilmiyorum. Biz, dünyaya örnek olduk. 3 Temmuz'u camia olarak atlattık. Allah o günleri bir daha göstermesin. Sadece bize değil, kimseye göstermesin. Ama bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda o birliktelik ciddi olarak erozyona uğramış. Bunu 3 Temmuz'a bağlayamazsın."Taraftar kızgın, küskün"

Fenerbahçe taraftarı geçen sene de tribünde böyleydi. Bence kızgın, küskün. Kendini değer verilmemiş hissediyor. Tribünleri Ali Koç böldü diyorlar, buna çok üzülüyorum. Fenerbahçe taraftarı değer verilmeyi fazlasıyla hak etti. Hem şanlı tarihimizle hem de son dönemde. Kafalarınıza göre kombineleri iptal ederseniz, üstüne bir de sportif başarı sağlayamazsanız taraftar tabii ki küser, kızar.
banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43