banner14

'Ali Koç ismini ağzıma almayacağım'

'Ali Koç ismini ağzıma almayacağım'
banner50
 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Basın Tribünü programında önemli açıklamalarda bulundu.

Ali Koç ile yaşadığı ilk kırılma noktasını açıklayan Yıldırım, 3 yıl daha başkanlık yapmak istediğini ardından bir daha görev almayacağını vurguladı.

Kongre sürecini değerlendiren Aziz Yıldırım "Fenerbahçe için çok önemli bir kongre olacak. Bu sürecin Fenerbahçe için hayırlı olmasını, kavganın dövüşün olmadığı, kim seçilirse seçilsin diğerine destek olacak şekilde bir kongre olmasını arzu ediyorum. 26 bin üyenin oy kullanma hakkı olduğu için kongreyi statta yapacağız. Kongre sürecinin Fenerbahçe camiası için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

"3 yıldan sonra bir daha aday değilim"

"Bir hikaye yaşadık. Bu hikayenin içinde acı da var, mutluluk da var, hüzün de var. Fenerbahçe camiası 3 Temmuz döneminde çok acı çekti. FETÖ, linç eder şekilde ele geçirmeye çalıştı. Biz bunun karşısında dikildik. Bunun adı şike değildi. Adı şike davası olarak başladı. Bu camiayı ele geçirmekti. İkinci hedef diğer spor kulüplerini ele geçirmekti. Fenerbahçe Başkanı çünkü Kulüpler Birliği başkanıydı ve güçlüydü. 'Ne şikesi, memleket elde gidiyor' dedim. Bu yaşananlardan sonra Fenerbahçe değerlerini kaybetti. Hisse senetlerinin değeri düştü. Şampiyonlar Ligi'ni hak ettiği halde 2 defa gidemedi. Maddi ve manevi zararlar verildi kulübe. Okullarda diğer takımları tutan çocuklar 'siz şikecisiniz' dediler. Sonra görsel, yazılı basında herkes 'siz şikecisiniz' diye ayağa kalktı. Onu söyleyenlerin bazıları, bir şey olmamış gibi yazmaya devam ediyor. O günü yaşatanlarla, maddi, hem manevi hesaplaşma yapılmalı. Fenerbahçe'ye 3 yıl daha başkanlık yapayım teziyle aday değilim. Ben bir hesaplaşma yapacağım. Ben ve benim gibi eziyet çekenler, Metris'te, Silivri'de yaşayanlar bu hesaplaşmayı yapar. Biz yaşadık, bu kavgayı yapmamız lazım. Devlete mahkeme açacağız gerekirse. Haklıyız çünkü. Kayıplarımızı geri isteyeceğiz. Manevi anlamda bir şeyi geri alamayız ama maddi anlamda kayıplarımızı geri isteyeceğiz. Ben sırf bu hesabı sormak için 3 yıl daha adayım. 3 yıldan sonra da bir aday değilim. Fenerbahçe'nin ihtiyacı olursa, bana 'kapıda bekçi olman lazım' derse, o zaman gelir bekçiliği yaparım.""Ali Koç ne FETÖ'cüdür, ne de FETÖ ile ilgisi vardır"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç'un iddialarıyla ilgili "Ben kapalı kapılar ardında konuşacak kadar karaktersiz değilim. FETÖ'ye ilk dikilen insan benim. FETÖ hakimlerinin, savcılarının yüzlerine konuşan insan benim. Sayın Ali Koç için hiçbir zaman FETÖ'cü demedim. Böyle düşünseydim, 2015'te sayın Ali Koç'u benim yerime aday göstermezdim. "Ali Koç ne FETÖ'cüdür, ne de FETÖ ile ilgisi vardır. Benim bilgim olmadan başkaları gidip şikayet etmişse ve bundan dolayı beni suçluyorlarsa, kim suçluyorsa onlar namussuz ve şerefsizdir." şeklinde konuştu.

"Bu iddiaları çıkaranlar namussuz şerefsizdir"

"101 kişi beni şikayet etti diyor Ali Bey. Sanki o şikayeti bizden birileri yapmış. Biz şerefsiz değiliz. Benim bilgim dahilinde bu yapıldıysa ve bunu ispat ederlerse namussuz ve şerefsizim. Bunun aksiyse, bu iddiaları çıkaranlar namussuz şerefsizdir. Bir şey söylenince Ali Bey buna hemen inanıyor. İnanmayacaksın, rahat olacaksın. Rahat ol ya, bir şey yok. Ben suçlayacaksam herkesin önünde suçlarım. Ali Koç abisini alıp gelsin yanıma. Her gün kulüpteyim. Ali Koç'u bir daha buradan uyarayım. Sen Koç ailesinin çocuğusun. Bunlar basit şeyler. Olaylara biraz daha geniş bak. Kimse ne sandıktan oy çalabilir, ne fazla oy atabilir. Hiçbir şey olmaz. En büyük kumpası yemiş adam olarak ben niye kumpas yapayım? Niye, Fenerbahçe başkanı olmak için mi? Ben 20 yıl başkanlık yaptım, bir daha kimse yapamaz.""Borç 400 milyon Avro"

"400 milyon Avro borcumuz var, her yerde söylüyoruz. Kur farkından dolayı artış oldu. Fenerbahçe'nin borcunun nerelerden geldiği belli. Basket takımının 15 milyon euro açığı var. 4 sene Final Four'a gitti, 60 milyon Avro. Fenerbahçe'nin borcunun nereden geldiği belli. Basketbol takımı her sene 15 milyon zarar ediyor. Ali Koç, kulübe para koyacağım diyor. 3 sene başkanlık mı yapacaksın, bu para ancak bu 3 seneye yeter. Önemli olan 400 milyon Avro olan borcun artmamasını sağlamak. Ortaya para koyulacak deniyor, başkan olamazsan bu vaatleri Fenerbahçe'ye vermeyecek misiniz? Ne proje koyuyorsak ortaya, Fenerbahçe'nin projesidir. Fenerbahçe'nin neye ihtiyacı olduğunu biz biliyoruz. Alın bizim projeleri, oldu bitti. Her şeyi yeniden başlatmana gerek yok yani."

"Fenerbahçe Üniversitesi, Eylül ayında açılıyor"

"Ali Koç, Fenerbahçe Üniversitesi'ne karşıyım diyor. Türkiye'de iki tür üniversite var. Bir Koç, Sabancı, Özyeğin'in üniversitesi gibi daha kaliteli, az öğrenci alan üniversiteler. Bir de Okan gibi daha geniş kapsamlı üniversiteler. 1000'e yakın talebeyle, 5 bölümle başlıyoruz üniversiteye Eylül ayında."

"Ali Koç ile ilk kırılma noktası..."

"2 Eylül 2015'te Ali Koç sekreterimi arayıp 'Başkanı ziyarete gelmek istiyoruz' diyor. Benim de yurtdışı seyahatim vardı. Gitmezsem o gün bekliyorum dedim. 9 Eylül'de kulüpte beni ziyaret etti. Bu ziyaretlerinin sebebi nedir diye sordurdum, 'Fenerbahçe ile ilgili' dedi. Ben de Fenerbahçe ile ilgili olacak diye Şekip Bey, İlhan Bey, Önder Bey ve Mahmut Bey'i de çağırdım. Bu arada da bizim mahkeme devam ediyor, onlarla uğraşıyoruz. Cenevre'den döndüğümden beri hep kaçak gezdim. Devlet istese beni hapse atardı. Acaba karar verilecek mi, verilmeyecek mi, o gerginlik var üzerimizde. Ali Bey toplantıya geldi. Kafam öbür tarafa takılı olduğu için hadiselere konsantre olamadım. 'Yandex'ten ne kadar para kazanacağız?' diyorlar. 'Ne oluyor, mevzu nedir?' dedim ben de. Sonuç olarak gerildik. Mahkemeyle uğraşırken bize hesap soruyorlar. Yargıtay bitsin bırakacağız, siz de gelin aday olun dedik. Onun üzerine 'Daha ben ölmedim. Ölünce gelirsiniz mirası paylaşırsınız' dedim ve toplantıyı bitirdim. Kırılma noktası burasıdır. Biz yargıyı beklerken, bize hesap sormaya geldiler.""Ali Koç ismini ağzıma almayacağım"

Ali Koç ile canlı yayına çıkıp çıkmayacağı ile ilgili konuşan Aziz Yıldırım, "Ali Koç'la canlı yayına neden çıkayım ya? Çıkmam için bir sebep olması lazım. Televizyonlar var, gazeteler var. Anlatsınlar kendilerini. Mağduru oynuyor, devamlı mağduru oynuyor. Televizyona çıksak kavga edeceğiz. Bundan sonra da Ali Koç ismini ağzıma almayacağım." dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, konuk olduğu Basın Tribünü programında, Aykut Kocaman ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman'ın performansını değerlendiren Yıldırım, "Aykut hoca bence iyiydi. Bir maçta hakem gerekeni yapsaydı, Fenerbahçe bugün şampiyondu. Böyle olsaydı kimse onu konuşmayacaktı. Aykut hocanın duygusallığı var. Üzülüyor. O üzüntüyle de yanlış karar verebiliyor." dedi.

Tecrübeli çalıştırıcının Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağı ile ilgili sorulan soruya ise Yıldırım, "Aykut hocanın 1 yıl daha mukavelesi var. 10 gündür görüşmedim Aykut hocayla. Seçim geçsin, sonra oturup, konuşacağız." şeklinde cevap verdi.
banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43