banner14

Ali Koç: Terraneo'ya hala 78 bin Euro maaş veriliyor

Ali Koç: Terraneo'ya hala 78 bin Euro maaş veriliyor
banner50
 

Fenerbahç Başkan Adayı Ali Koç, önemli açıklamalar yaptı. Aziz Yıldırım'ın sözlerine yanıt veren Koç, sandık sayısının gereksiz yere düşürüldüğünü ve sadece kabinlerin üstünü kapatma taleplerinin yerine getirildiğini söyledi. Ali Koç, Terraneo'ya ise hala maaş verildiğini iddia etti.

Ali Koç, Başkan Aziz Yıldırım'ın 400 milyon versin şeklindeki açıklamasına, "Keşke olsa da vereyim. Benim koyacağım rakam öyle değil. Evet, tarihte görülmemiş karşılıksız bir rakam ama keşke öyle bir imkanım olsa" diye cevap verdi. Koç, Yıldırım'ın son kez aday olacağım açıklaması ile ilgisi ise " Daha önce tarihte bir çok kez böyle demiş. Bugünkü son kez açıklaması da ilerleyen tarihlerde değişebilir" dedi. Ali Koç'un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

- Ben her gece yatarken kendime soruyorum, bu noktaya nasıl geldik ? Tek yaptığım hatanın da aday olmak olduğunu gördüm.

HEDEFLEDİĞİMİZ RAKAMIN ÜSTÜNE GELDİK

- Elimizde olan verilerle ulaşabildiğimiz kadar üyeye ulaşıyoruz. İmza kampanyamız var biliyorsunuz. Hedeflediğimiz rakamın biraz üstüne geldik. Başka bir kulübün adaylık seçiminde verilen tüm oylardan daha fazla imza topladık. İmza konusunda bir şeye değineceğim. İmza vermek istiyorum ama korkuyorum diyenler oldu, imza verip ismimizi deşifre etmeyin diyen oldu, bir de kardeşim benim ismimi nasıl vermezsin, vermeyeceksen imzamızı geri ver diyenler oldu.

- Katılım sayısı, mekan ve çekişme olarak tarihimizin en önemli seçimine giriyoruz. Ama bir adaylardan esamesi okunmuyor kulübün yayın organlarında. Onlarında olmaması lazım. Onlar kullanmadık diyor, Aziz Yıldırım ben adaylığımız açıklarken de FB TV canlı vermedi diyor. Canlı vermedi ama onun dışında her şeyi yaptı.

- Terraneo kötü bir adam, işe yaramıyor diyelim.. Siz Terraneo'nun Fenerbahçe'den hala 78 bin Euro maaş aldığını biliyor muydunuz?

- Ali Koç kongre üyelerini tehdit ediyor dedi. Aday olmayacağım diyerek. Sonuç ne olursa saygı duymak zorundayız. Bir sonraki seçimde aday olmayacağımı söyledim. Asla aday olmayacağım demedim. Bu bir tehditmiş. Halbuki bu büyük hassasiyetle yaklaşılmış bir konu bu.

- En büyük problemimiz finans. Borca, batak diye uluslararası firma rapor veriyor. Loca, kombine, yayın gelirleri Fenerbahçe'ye gelmeden bankalara gidiyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Borcumuzu ödeyene kadar Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sahibi bankalar.

- Başkanımız son kez aday olacağım diyor. Gerçekten böyle mi? Daha önce tarihte bir çok kez böyle demiş. Bugünkü son kez açıklaması da ilerleyen tarihlerde değişebilir. 3 Temmuz kırmızı çizgimizdir. Bırakın bize olmasını, rakiplerimizin başına da gelmesin. Başkanımızın kılına zarar gelsin başta ben olmak üzere herkes orada olur. 3 Temmuz bizi maddi, manevi büyük hırpaladı.

HEDEFİMİZ 80-90 BİN KONGRE ÜYESİ

- Vardar'a elendikten sonra 2 tane transfer yaptık. Biri Giuliano. Kiralayacağımız oyuncuyu Trabzonspor alacak diye haberler çıkardılar gittik 7 milyona satın aldık. Maaşını bilmiyorum. 2'nin üstünde diye düşünüyorum. Janssen'i kiraladık. Başkan 2.2 Milyon dedi. 5 milyon da kiralama bedeli ödedik. Toplamda 16 milyona 2 tane oyuncu aldık. Bunları yapacaksak niye Vardar'a elenmeyi bekliyoruz. Çünkü niye, panik transferi insanları sakinleştirmek için yapılmış. Biz bunun tam tersini vaat ediyoruz. Rasyonel, tutarlı belli planlar içerisinde yapılacak yatırımlar diyoruz.

- Bizim hedefimiz Fenerbahçe'nin 80-90 bin kongre üyesinin olması.

- Taraftarı, camiayı bölmekle suçlandık. Basketbol etkilenmiyor mu, sadece futbol mu etkileniyor. Biz hep niye seçilmemiz gerektiğini anlattık. Mali konulara gireceğiz, çözeceğiz, fedakarlık yapacağız dedik. Sıcak para koyacağız, sponsorluklar koyacağız çünkü gelirleri arttırmamız lazım. Bir kısmını da sizin yapmanız lazım.

- Büyük bir borç yükü taşıyoruz. Ben 200'ler diyordum. Bilenler 300'e geldi diyorlar. Rakipler bizimle aynı durumda bizde kötülerde ama var biz böyle olamayız. Faiz maliyetlerini indirmek en büyük önceliğimizdi. Siz bize inanacaksınız, ondan sonra tuğlaları üst üste birlikte koyacağız. Başkan diyor ki 400 milyon versin. Keşke olsa da vereyim. Benim koyacağım rakamlar öyle değil. Evet, tarihte görülmemiş karşılıksız bir rakam ama keşke öyle imkanım olsa da koysam. Siz hiç uğraşmayın ben hallederim siz maçlara gelin derim.

- Hür bir dünyadayız. İnsanlar mutsuzsa maçtan sonra bağırabilirler. Burası polis devleti değil. Ben olsam, neyi yanlış yapıyorum diye düşünürüm. Ders çıkartmaya çalışırım. Başkanımız hiçbir şeyden pişman değilim diyor. Ben çok şeyden pişmanım. mükemmel bir insan değilim ama kötü bir insan da değilim. -Başkanımız 3 Temmuz'da bize kötülük yapanlar hala medyada diyor. Evet. Ama onlardan bazıları da sizin yanınızda. Benim yanımda onlardan biri yok.

- Ben seçim gününe çocuklarımı götürüp götüremeyeceğimi bilmiyorum. Başkan diyor ki istediler kabinlerin üstünü kapattık. Tek yaptıkları şey o bizim istediklerimizden.

"BELKİ PAZARTESİ GÜNEŞİN DOĞUŞUNU KALAMIŞ'TAN HEP BERABER SEYREDERİZ"
banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43