banner14
banner53

Türkiye süper ligin de çok ilginç mücadelelere, skorlara ve çekişmelere şahit oluyoruz. Bu sezon gerçekten hiçbir maçın garantisi yok. Ben devamlı belirtiyordum zaten, her takım her takımı yener. Ve bu tahminlerim artık tamamen tutmuş gözüküyor.

Futbolcular ciddi bir şekilde uyarılmalı

Fenerbahçe futbol takımında gözle görülen bir düşüş yaşandığı aşikâr. Ancak Fenerbahçe takımında son yıllarda yaşanmamış ve yaşatılmamış bir durum söz konusu. O da saha da olan ve olmayan futbolcuların çok gamsız, ciddiyetsiz, yenilgiye çok tepki koymayan vurdumduymazlık çok dikkat çekiyor. Ben futbolcuların bu tutumunu kendileri adına çok utanılacak bir durum ile değerlendiriyorum. Takımın bu iştahsızlığının en önemli sebebi yabancı oyuncuların çok fazla oluşu, bunun yanı sıra bu oyunculara Fenerbahçe formasının çok büyük olduğunun anlatılamaması gösterilebilir. Bu konuda başta Ersun Yanal hocamız, Volkan Ballı ve Emre Belözoğlu’da daha çok iş düşeceğe benzer. Son oynanan Sivasspor maçının 75 dakikasında amatör futbolcular gibi sadece sahada gezen oyuncuları izledik. Ersun Yanal eski Ersun Yanal değil. Devamlı olarak bilerek ve talimat verilerek dillendirilen ha gitti, ha gidecek dedikoduları hocayı çok fazla etkilemiş. Onunda saha kenarında eski hevesi ve iştahı yok olup gitmiş. Kafası rahat olmadığı için oyuna müdahaleleri ve oyunu okuyuşu biraz zaman alıyor.

Kaybedilen bir şey yok

Artık Sivasspor maçı geride kalmıştır. Önümüzde çok kritik bir maç olan Beşiktaş derbisi vardır. Bu karşılaşma Fenerbahçe’yi ve Ersun Yanal’ı ya tekrar ayağı kaldıracaktır, ya da daha çok kargaşa ortamına sokacaktır. Fenerbahçe saha ve seyircisi ile bu çok önemli maçı alabilecek kaliteye ve oyunculara sahiptir. Yeter ki takım Fenerbahçeli bir futbolcuya yakışan mücadeleyi, hırsı ve kazanma arzusunu yerine getirsin, sonuç zaten başarı ile noktalanacaktır. Ben her şeye rağmen Ersun Yanal ve futbolculardan umudumu asla kesmedim ve kesmem de. Kaybedilen hiçbir şey yok. Her takım muhakkak ki puanlar kaybedecektir. Yeter ki biz Fenerbahçe olarak birlik ve beraberlik için de olalım.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43