banner55
banner53

Fenerbahçe futbol takımı, Konyaspor karşısında aldığı ağır mağlubiyet ile herkese büyük sürpriz yaptı. Ancak spor yazarlarının bazı isimlerinden Rıdvan Dilmen ve birkaç kişiye ilaveten bende de sürpriz durumu olmadı. Takım haftalardır iyi top oynamıyordu, bir iki isim dışında mücadele eden yoktu. Sezon başında Fenerbahçe’nin transferleri o kadar çok büyültülüp, abartıldı ki hepimiz dedik bu takım 15 puan fark atarak şampiyon olur. Ancak alınan isimler tek tek sahaya çıkınca da bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğu anlaşılmış oldu. Hal böyle olunca da haftalardır adeta zar zor maç kazanan bir takımın sonunda büyük bir kaza yapacağı gün gibi aşikârdı.

Ben zaten tam iki sezondur hep şunu söylüyordum ve düşüncem katlanarak devam ediyor. “Bu Lig de her takım, her takımı çatur çıtır yener”. Bu düşüncemin ne kadar doğru olduğu diğer büyüklerin maçından da anlaşılmaktadır. Yani “Ben büyük takımım çıkıp farklı kazanırım” düşüncesi artık tarih olmuştur. Koşan, mücadele eden, kazanmayı isteyen takımlar başarılı olacaktır.

Fenerbahçe’nin transferlerini çok irdelemek istemiyorum ama sizlere şunu net olarak söyleyebilirim ki gerçek bir futbol yıldızı transfer edilemedi. Alınanların birçoğu vasat ve altı oyuncular. Azıcık kariyerleri olan bir iki isim ise sakat ve yaşlı! Yani sözün özü Fenerbahçe sezon öncesi yapılan transferlerle abartılan çok övünülecek bir kadro değil. 19 transfer yapmak önemli değil, 6 transfer yap adam gibi yap!

Maçla, ilgili tek bir olumlu kelime yazmak doğru olmaz. Takım her hattı ile adeta döküldü. Umarım ki Milli Takım arası futbolcu kardeşlerimize bir düşünme fırsatı verir.

Bütün bu olumsuz tabloya rağmen Fenerbahçe zirveden kopmaz. Sonuna kadar zirve yarışının için de mutlaka olacaktır. Ancak şampiyonluk gelmez ise bir çok kişi makamlarını ve koltuklarını kaybeder..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43