banner14
banner53

Fenerbahçe özellikle futbolda ve basketbolda son 2 yıldır alınan başarısız neticeler sonucunda tarihinin en ağır ve kötü sezonlarını yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Son iki sezondur yaşanan bu başarısızlıkların en çok Fenerbahçe taraftarını üzdü muhakkaktır. Fenerbahçe'de başkanlık süresinin ikinci yılında olan Başkan Ali Koç ne yazık ki geçen sene yapmış olduğu yanlış görev dağılımlarına bu sene yine devam etti. Aslında tecrübeli bir idarecinin, yöneticinin, başkanın ikinci kez aynı hataları yapması gerçekten çok düşündürücü bir durumdur. Futbol takımının ve basketbol takımının durumunu anlatmaya gerek yok. Özellikle futbol takımındaki başarısızlığın mimarlardan birisi hiç kuşkusuz ki Fenerbahçe'ye adeta enkaz futbolcuları bırakıp giden Comolli olmuştur. Bunun yanı sıra Ersun Hoca ile yolların ayrılması da bence bu senenin en kötü hamlelerinden birisi durumundadır. Ligin bitmesine 8 hafta kala Ersun Yanal'ı gönderip yerine Tahir hocayı getirmek gerçekten aklın alacağı bir operasyon değildir. Zaten futbol takımı şampiyonluktan uzaklaşmış bir durumdayken bu sezonu en azından Ersun Yanal ile tamamlamak akla daha yatkın olacaktı.

Hata üstüne hata…

Sokakta, caddede, mahallede ve tüm mekânlarda karşılaştığımız Fenerbahçeliler bizlere sürekli Şu soruyu sormaktadırlar "Abi Ali başkan neden bu kadar başarısız bir yönetim sergiliyor" diye. Taraftarlarımızın merakla sorduğu bu soruyu cevaplamayı gerçekten ben de bilemiyorum. Ali Koç ve bazı Fenerbahçeli yöneticilerin futbol ve spor’ un dışında sürekli farklı işleri gündeme getirmesi gerçekten camianın hiç istemediği ve hoşlanmadığı bir durumdur. Büyük Fenerbahçe taraftarı da haklı olarak ortada büyük bir başarısızlık var iken takımla ilgilenmek yerine bir takım konularla yönetimin ilgilenmesi başkanın ilgilenmesi bizleri hiç mutlu etmemektedir diye sitem de bulunmaktadırlar. Bizler her daim Fenerbahçe'nin başarısı için elimizden geleni yapmaya çalışan Fenerbahçe Sevdalıları olarak Fenerbahçe başkanına, Fenerbahçe yönetimini uyarmak durumunda olduğumuzun farkındayım. Ancak ne kadar yazarsak yazalım, bizleri ve doğru söyleyenleri dinlemedikleri de ortada:(

Bu sezonda maalesef hüsranla bitti..

Fenerbahçe camiası için ne yazık ki bu sezon da büyük bir hüsranla sona ermiştir ve belki de lig kalan maçlarda alınacak kötü sonuçlarla daha kötü bir pozisyonda tamamlanacaktır. Önümüzdeki sezonun planlamasını yapmaya şimdiden başladığını bildiğim başta Ali Koç ve ilgili arkadaşlarımızın daha dikkatli ve özenle işlerini yapacaklarına inanıyorum ve inanmak istiyorum. Sena'ya Fenerbahçe futbol takımının muhakkak şampiyon olması gerektiğini ve camianın artık sabrının hiçbir şahsa kalmadığını belirtmek isterim. Başkan Ali Koç ne yapıp ne edip takıma en az 5 kaliteli yabancı transfer etmek zorundadır. Son iki sezonda yaşanan transferler deki %100 başarısızlığa artık camiamızın sabrı kalmamıştır ve tükenmiştir.

Erol Bulut isabetli isim olur..

Ben Fenerbahçe teknik direktörü için şu anda yerli konumundaki en isabetli ismin genç Hoca Erol Bulut olduğuna inananlardanım. Bu konuda sokaktaki taraftarlarımızdan aldığımız duyumlar istekler Erol Bulut'un isminin ön plana çıktığının net bir göstergesidir. Erol Bulut'un teknik adam, Emre Belözoğlu'nun sportif direktör Volkan Demirel Mehmet Aurelio gibi tecrübeli isimlerin de teknik kadroda olması Fenerbahçe adına başarıyı yakalamak için yeterli olacaktır. Elbette teknik kadronun başarılı olması için çok isabetli başarılı ve önemli isimlerin takıma kazandırılması zorunludur.

Deniz Türüç nasıl oyundan çıkar!

Son olarak Trabzonspor maçında sergilenen futbol ilk 15 dakika haricinde Fenerbahçe'ye yakışmayan bir durum ortaya çıkarmıştır. Benim asıl dikkatimi çeken ve çok üzüldüğüm takımın en iyisi diyebileceğim Deniz Türüç çıkartılıp onun yerine hiçbir katkısını göremediğimiz Ferdi Kadıoğlu alınması hakikaten hocalık adına oyunu okuyamamaktan başka bir şey değildir. Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana en etkili futbolunu ve mücadelesini ortaya koyan Deniz attığı mükemmel gol ile de sahada çıkması gereken en son futbolcu durumundayken çıkartılması hakikaten futbolu saha kenarından çok okuyamama durumunu ve görev alan hocanın ne kadar yetersiz olduğunun kanıtıdır.

Bu Emre Fenerbahçe’de iş yapamaz..

Birkaç kelime de sevgili Emre Belözoğlu için yazmak isterim: Emre kardeşim sen takımın en tecrübeli isimlerindensin ve önümüzdeki sezon sportif direktör olarak görev yapacaksın saha kenarındaki sinirli, agresif ve ortamı geren tavırlarını muhakkak ve muhakkak artık bir kenara bırakman ve sana yakışan Emre Belözoğlu olarak camiaya hizmet etmenizi bekliyoruz. Senin takımı disipline etmek, motive etmek ve ortamı germemek adına yapman gereken güzel şeylerin tersini yapman sana hiç yakışmadı. Umarım ve dilerim ki bu agresif ve sinirli tavırlarından bir an önce vazgeçersin. Eğer ki bu anlamsız ve acemi tavırlarını yapmaya devam edersen, takıma katkından çok zararın olacaktır. Bunun yanı sıra seni bu güzel göreve getiren Ali Koç’u mahcup edersin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43