banner14
banner53

Söylemesi ayıptır ben uzun yıllar futbol oynadım ve uzun yıllardır da futbolun içindeyim. Şimdi futbolu iyi bilen, kaliteli futbolcuyu iyi bilen ve en önemlisi sahanın nabzını iyi bilen birisi olarak Fenerbahçeli futbolcuları izlerken hayrete düşüyorum. Fenerbahçe gibi bir takımda oynayan futbolcuların bu kadar kötü oynamasını ve gerektiği gibi mücadele etmemesini bir türlü anlayamıyorum. Şimdi bilende , bilmeyen de hep hocalara fatura keserler ya, şimdi de hedefteki tek isim Erol Bulut!. Yani özellikle bizim Fenerbahçe camiasında her zaman hedefe hoca koyulmuştur ve böyle devam ediyor. Aykut Kocaman kötü gönder gitsin, Cocu kötü gönder gitsin, Ersun hoca kötü gönder gitsin ve Erol hoca kötü gönder gitsin! Yani şaka gibi bir düşünce ve eylem olduğunu görüyoruz.

Suçlu varsa futbolculardır!

Artık bir şeylerin değişmesi zamanı gelmiştir. Futbol takımı bir ekip işidir, yani her sonuç tüm ekibi bağlar. Sadece hocayı hedefe koy, Eee futbolcular ne olacak? Sahada hocadan çok daha sorumlu olan asıl futbolcular hiç eleştirilmesin, hiç sorumlu edilmesin öyle mi! Yok artık böyle yağma, bu işin asıl sorumluları sahada görev alan futbolculardır. Nasıl ki bazı algıcı itler tarafından her başarısızlıkta önce hoca, sonra başkan hedefe koyuluyor, o vakit futbolcularda başarısızlıkta nasibini almalıdırlar ve alacaklardır.

Başkan daha ne yapsın?

Aslında benim dikkatimi çok haftalar önce çeken başka bir konu var ki oynanan futbolun neden bu kadar kötü olduğunu bana düşündürüyor. Şimdi başkan Ali Koç kulübün bu kadar borcu olduğu halde elinden gelenin en iyisini yaparak transferler yaptı. Mesut Özil gibi bir dünya yıldızını takıma kazandırdı. Yani başkanın yapacağı ancak bu kadardır, gerisi önce futbolcularda, sonra onları transfer eden sorumlularda, en son da hocadadır. Bir takım bu kadar neden kötü oynar!

A) Kaliteleri bu kadardır B) O hafta formsuzdur C) Hocayı sevmiyorlardır D) Birileri özellikle bazı futbolculara oynamayın mı demiştir!

Evet, bu olasılıklar ön plana çıkıyor. Ancak D) şıkkı bana daha ağır basıyor gibi geliyor? Erol hoca çok yalnız, tek başına mücadele etmesine kasıtlı olarak izin veriliyor. Devamlı çalıştığı yardımcıları olmayan bir hoca düşüne biliyor musunuz? Yani Erol hoca çok yalnız çok,, böyle yalnızlaştırılmış bir hocadan çok ta bir şey beklemek haksızlık olmaz mı? Hocayı Fenerbahçe’ye getirenlerin “Sadece 1 yardımcını getirebilirsin şartının olması sizce ne kadar doğru ve adaletli? Tüm bunlara rağmen zirveden sadece 3 puan geride olan bir hoca bu kadar acımasızca eliştirilebilirmi?

Karar gerçek FENERBAHÇE SEVDALILARININ, TV’LERDEKİ SÖZDE SPOR YORUMCULARININ DEĞİL! ZATEN O NLARIN İSTEDİĞİ FENERBAHÇE’Yİ KARIŞTIRMAK. FENERBAHÇE TARAFTARLARI OLARAK BUNA ASLA MÜSAADE ETMEYİN HOCANIZA VE HERŞEYE RAĞMEN FUTBOLCULARINIZA SAHİP ÇIKIN!

NB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43