banner53

Fenerbahçe 90’ların futbolunu oynuyor!

Fenerbahçe Erzurum’da kazanarak yoluna dörtte, dört yaparak devam ediyor. Ancak kazanmasına rağmen kesinlikle iyi futbol oynayamıyor. Futbolcular adeta her maçı idman havasında oynamaya başladılar. Bazı maçlarda iyi futbol ve mücadele olmayabilir. Ancak bu alışkanlık her maç devam ediyorsa takımın kalitesinin yetersiz olduğunun bir göstergesidir. İzlediğim Fenerbahçe futbol takımı ne biz spor yazarlarına, ne de ekran başında ki Fenerbahçelilere asla zevk vermiyor. Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında ki rakiplerine bakınca Fenerbahçe’nin 1990’lı yılların futbolunu oynadığını görüyorum. Bu futbol ile bu mücadele ile ŞAMPİYONLUK gelmez. Fenerbahçe bu sezon mutlaka Şampiyon olmak istiyorsa şu anki oyununun 2 kat üzerine çıkması gerekir.

Takım çok güçsüz

Dört maçını üst üste kazanan Fenerbahçe için başka bir tespitim ise; takım çok güçsüz ve ruhsuz futbol oynuyor. Futbolcuların kalitesi kesinlikle çok yetersiz ancak bu kadar kuvvetsiz futbolcu gurubunu uzan zamandan beri bir arada görmedim. Futbolcuların kuvvetsiz ve ruhsuz mücadelelerinin baş sorumlusu Erol Bulut hocadır. Erol hocanın bir an evvel takıma bu anlamda bir çeki düzen vermesi acil bir durumdur. Kuvvetli olmayan bir takım asla başarıya giden yolda çok büyük yaralar alır.

Arkadaşlık çok kopuk

Bir başka tespitim ise, takımda bir sevgi yoğunluğu, birliktelik, arkadaşlık değerlerinin sadece göstermelik oluşu. Takım gol attığı zamanlar bile sanki zorla seviniyorlar gibi bir tablo var. Bu tür olaylar Fenerbahçe takımında bu kadar belirgin asla olmazdı. Benim bu konuda biraz kuşkularım var. Yani hocayı çekememezlik, futbolcular arası kopukluk gibi bazı olumsuz işlerin ortada olduğu net olarak görülmekte. Her ne kadar kazanılan her maçtan sonra soyunma odasında toplu resim verilse de, bunun çok inandırıcı olduğunu düşünmüyorum. Bunun üzerine bir de çağ dışı oynanan bir futbol devam ederse maalesef Şampiyonluğu bırakın, ilk 3 içine bile girebilmek mucize olacaktır.

Acil önlem alınmalı

Fenerbahçe takımı kazanmaya devam ediyor, ediyor da nasıl kazandığına bir bakmak lazım. Dişli ekiplere karşı ne kadar dirayetsiz kaldığını göreceksiniz. Umudum o dur ki, başta Erol Bulut ve yardımcıları takıma gereken Fenerbahçe ruhunu, mücadelesini ve sevgisini acilen aşılar. Yoksa bu takımın mücadelesinden ve oyunundan Şampiyonluk çıkmaz. Ben üst üste dört maç kazanan bir Fenerbahçe için bu büyük eksikleri yazıyorum ki ders çıkarılsın. Sözün özü bu takıma sadece Mesut Özil yetmez. En az Mesut dışında 3 kaliteli isim alınması şart. Değil Erol Bulut , dünyanın en kaliteli teknik adamını getirin bu kalitesiz ve yetenekleri çok sınırlı olan futbolcularla başarıya ulaşamaz.

Emre Belözoğlu transferlerde başarılı olamadı

Oyuncu kadrosunun neredeyse %85’i Fenerbahçe futbol takımında oynamaya yeterli değil. Yani sezon başında alınan 18-19 futbolcunun çoğu tamamen yeteneksiz, yaşlı, sakat ve sıradan futbolcular. Bu alanda Emre Belözoğlu’nun Comolli ’den adeta bir farkı yok. Bu kadar sıradan futbolcuları Fenerbahçe’ye alması gerçekten çok garip. Emre bey diyecek ki “Ver 10 milyon dolar kaliteli 2 adam alayım. Sevgili Emre, 1o milyonu sokakta ki Fenerbahçeli bir futbol severe ver o da en kaliteli olanı alır. Mesele az paraya Fenerbahçe’de oynayabilecek yetenekleri alabilmek..Sizler bunları yapmak için görev aldınız ya? Anadolu kulüplerinin aldığı yabancılara iyi bir bak ve ders çıkar..Başkan Ali Koç sana güvenmiş ve bu göreve getirmiş, ANCAK ŞU ANA KADAR BAŞKANIN VE CAMİANIN GURUR DUYACAĞI TAKIMI NE YAZIK KURAMADIN!  İNŞALLAH ŞU ARA TRANSFER DÖNEMİNDE TAKIMA FAYDALI OLACAK VE ŞAMPİYONLUĞA TAŞIYACAK YETENEKLERİ ALIRSIN. YOKSA NE BAŞKAN ALİ KOÇ, NE DE FENERBAHÇE TARAFTARI ŞAMPİYONLUK GÖREMEZ.        

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43