banner14
banner53

Fenerbahçe futbol takımı sezona mutlak şampiyonluk hedefi ile çıkmıştı. Ancak haftalar ilerledikçe takımın git gide havası, mücadelesi, hırsı tükenmeye başladı. Üst üste Kadıköy’de 2 maç kaybederek taraftarlarına büyük üzüntü yaşattı. Beşiktaş takımı neredeyse 40 dakika 10 kişi oynadı, ancak gelin görün ki sanki 10 kişi oynayan Fenerbahçe takımıydı. Ben gerçekten anlamakta çok zorluk çekiyorum bir takım neden bu kadar istikrarsız maçlar oynar diye. Sıkı bir takıma karşı oynadığı tüm maçlarda puanlar kaptırdı veya kaybetti.

Beşiktaş karşısında 15 yıl sonra alınan bu ağır yenilgide takımın ilk 11 dizilişinde büyük etkisi var. Öncelikle çok başarılı maçlar çıkaran Serdar Aziz neden banko oynamadı? Sol bek mevkiinde takımın tek mücadele eden ismi Caner Erkin banko neden oynamadı? Bunu anlamış değilim. Erol hoca bu kadar çok takımla oynamayı seven bir hoca değil. Yani birileri takımın ilk 11’i için acaba baskı mı yapıyor? Hal böyle olunca da ister istemez hem ilk 11, hem de oyuncu değişimlerinde büyük hatalar yapmaya başladı. Muhakkak ki bazı isimler Erol hoca üzerinden kendi lehlerine olacak şekilde oyun kurmuş! Yani sözün özü bu kadro dizilişi birileri tarafından yapılmaya çalışılıyorsa Erol hoca için Fenerbahçe serüveni çok çabuk bitecek. Bu oyunu kuranlar Erol hoca istifa ettiğinde göreve gelecek olanlar kimse, işi karıştıran o isimlerdir.

Ben birçok yazımda yazmıştım, yine yazmak isterim ki, yapılan 19 transferin 15’i boş transferler. Alınan oyunculara lütfen bir bakın! Alayı sıradan futbolcular, kariyeri olan Sosa yaşlı, Perotti ise artık bitme noktasında. Mert Hakan Fenerbahçe’de oynayabilecek kadar kalite değil. Diğerleri ise zaten sadece transfer olsun adına yapılan boş transferler. Kiralamaya gönderilen Frey bile aranan adam olacak! Başkan Ali Koç ne yazık ki yanlış seçimleri ile bu sezonu da taraftarlarımıza kâbus gibi yaşatacak gibi. Ortada transfer başarısı diye hiçbir şey yok! Tarfatarlarımızı yine olmayacak hayaller ile kandırmaktan başka bir şey yok. Ali Koç 3. Sezondur futbolun başına getirdiği isimlerde hep sınıfta kaldı.

Yani Aziz Yıldırım’a deseler ki Ali Koç’u  nasıl başarısız ederiz: “Futbolu yöneten üçlüyü futbolun başına getirirdi”… Neden mi ? Bu üçlü Aziz Yıldırım’ın manevi oğulları değilmiydi?

Bu oyunu Ali Koç maalesef göremiyor. Ha bu arada Ali Koç Kulüp içinde ki oyunları bile göremiyor. Görev verdiği birçok isim bırakın o görevlerini layıkı ile yapmayı, var olan istikrarı ve başarıyı da yok ediyorlar. Fenerbahçe Spor Kulübü her hattı ile yanlış ve acemi kişiler ile doldurulmuş durumda. Bakalım bu işin sonu nereye varacak. Ben sonunu görüyorum da, Ali Koç görmüyor, göremiyor..Vesselâm 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43