Fenerbahçe'de tam 4 sezondur yaşanan büyük başarısızlık inanın bana çok sürpriz olmadı. Sadece bu sezon için Ali Başkan’dan biraz daha umutluydum o kadar. Öyle ya üç sezon boyunca Fenerbahçe bırakın başarılı olmayı rakiplerine karşı büyük üstünlüğü olan yenilmezlik serilerini tek, tek bırakmıştı. Bunun yanı sıra ligde gösterdiği başarısızlık Fenerbahçe tarihine geçmiş oldu.

Hepimizi çok yanılttı..

Ben kendi kendime şöyle demiştim "Ali başkan muhakkak ki son 3 sezondur Fenerbahçe camiasına yaşattığı yıkım üstüne yıkama, acı üstüne acıya, başarısızlık üstüne başarısızlığa bu sezon şampiyon olarak cevap verecektir. Bu umutlarla başlayan bu sezon maalesef geçmiş sezonların başarısızlığını adeta gölgede bıraktı. Liderin tam şu an için 17 puan gerisinde kalarak ve oynadığı maçlarda Fenerbahçe camiasına hiçbir pozitif iz bırakamayan bir takım haline dönüşmüş durumda. Gelinebilecek en ağır tabloya rağmen, BÜYÜK Fenerbahçe taraftarının şu zamana kadarki büyük sabrını ve desteğini ayakta alkışlıyorum.
 

Rekorlar tek tek eridi..

Fenerbahçeli futbolcular son olarak Lig’de Adana Demirspor takımına karşı hiçbir varlık gösteremedi ve yenilerek 34 yıllık yenilmemezlik serisini de sonlandırmış oldu. Bu garip yenilgi karşısında Fenerbahçe taraftarlarından yönetim ve Ali başkana yönelik sloganların Tv izleyicisine duyurmamak adına sesi kısan yayıncı kuruluşa da yazıklar olsun diyorum. Ey yayıncı kuruluş siz Fenerbahçe taraftarlarının sloganlarını, istifaya davet etmelerini hangi hakla ve yetki ile kısıyorsunuz? Bir yayıncı kuruluş şu durumlarda taraftarın türbinlerde ki sesini kısmaya yetkilidir; rakibe, kişiye, kuruma ağır küfürler varsa elbette sesi kısabilirsiniz ki böyle olmalı. Ancak Fenerbahçe taraftarlarının haklı olarak isyan etmelerini, istifa çağrılarını kısmak gibi ne bir yetkiniz ne de bir haddiniz var. Yayıncı kuruluşun yaptığı yayınları adaletli haklı bir yönle yayınlamasını özellikle rica ediyorum. Böyle adaletsiz yayıncılık olmaz eğer böyle yapmaya devam ederseniz de bu kez Fenerbahçe'nin büyük taraftarı sizlere farklı bir şekilde cevap vermesin de iyi bilir.
 

Suç en yetkili olandadır..

Fenerbahçe'deki bu tarihi başarısızlık tablosunun tek sorumlusu hiç kimse kusura bakmasın başkan Ali Koç tur. Yönetimine aldığı, kulübün içerisinde çeşitli görevler verdiği, kendi istediği teknik adamları getirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu durumda elbette tek yetkilinin Ali Koç olması sebebiyle de tek suçlu da Ali Koç tur. Fenerbahçe yönetimine baktığım zaman gerçekten iş bitirecek, futbolu iyi bilen, daha önce kulüp yöneticiliği yapmış insanların olmadığı zaten görülüyor. Başkan Ali Koç bu zamana kadarki tüm yönetim kurulu üyelerini kesinlikle iyi seçemediği gibi aynı yanlışlarla devam etti. Ali Koç olarak her tarafa tek başına yetişmeye çalışırsan başarılı olma şansın olmaz. Senin yönetiminde en az 4-5 tane kulüp yöneticiliğini ve futbolu iyi bilen transfer etme kabiliyeti olan tecrübeli, kaliteli olmalıydı. Ancak mevcut Fenerbahçe yönetiminde böyle tek bir isim dahi maalesef göremiyorum.

 

Böyle hoca aranmaz..

Adana Demirspor maçı öncesi Başkan Ali Koç'un basın mensubu arkadaşlarımızla yapmış olduğu sohbet hakikaten Fenerbahçe camiasının kalbini ve içini acıtmıştır. Başkanın sanki şampiyon bir takımın başkanı gibi rahat olması, gelinen noktanın ciddiyetinin farkında olmaması çok tuhafımıza gitti. Basın mensuplarının sorduğu sorulara alay eder gibi cevaplar vermesi ise işin başka bir üzücü tarafı.

Başkan Ali Koç bu hafta itibarıyla Avrupa'nın birkaç ülkesine teknik direktör aramak için seyahatleri olacağını söyledi. Ben bu sözlerini de çok garip ve ilginç buldum. 40 yıldır futbolun içinde olan birisi olarak ilk kez bir kulüp başkanının hoca aramak için ülke, ülke dolaşacağına şahit oldum. Başkan her seferinde söylüyor ya bizim yoğurt yiyişimiz böyle!

Ancak her şeye rağmen başkanımızın doğru yaptığı her işin yanındayız..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43