Sadece 3 puan.. Oyun yok, mücadele yok!

Fenerbahçe ligin ilk devresi ne zorlu Gaziantep Futbol Kulübü maçı ile başladı. Ben ilk yarı adına her iki takım içinde hiçbir yorumda bulunmak istemiyorum.

Sadece 3 puan.. Oyun yok, mücadele yok!
banner50

Sebebi de statta hem de televizyon başında taraftarları adeta uyuttular. Ersun Yanal elindeki kadronun en iyisini yapmak için büyük bir mücadele veriyor.  Ancak ilk 11 kadrosuna baktığımızda özellikle Tolga Ciğerci'nin olması ilk devre takıma hiçbir katkı sağlayamaması Fenerbahçe'nin ve hocanın oyun planlarını bence altüst etti. Tabi ki ilk devrede sadece çok kötü oynayan bir Tolga Ciğerci değildi;  ben göze batan hiçbir ve iyi oynayan bir futbolcu ne yazık ki göremedim.

İlk devre herkes çok kötüydü. Ama Tolga ve Kruse çok daha kötüydü…

Ersun hoca ikinci devreye ilk devrenin en formsuz ismi olan Tolga Ciğerci, Rodriguez değişimi yaparak başladı.  Bu değişiklik Fenerbahçe'yi olumlu yönde çok etkiledi ve özellikle hücum bölgesindeki hareketliliğe fazlalaştı.  Fenerbahçe'nin çok ağır oyun planını da bir anda hızlandırdı ve gol pozisyonları bulunmaya başlandı.  Alman futbolcu Max Kruse gerçekten hepimizi şaşkına çevirmiş durumda. Oynadığı oyun sergilediği mücadele gerçekten çok alt seviyede. İlk yarıya oranla ikinci yarıda Kruse biraz daha hareketli olmasına rağmen çok şık bir kafa golü dışında bence takımın en etkisiz isimlerinden birisi olarak dikkat çekti. Ben Ersun hocanın yerinde olsam bu formsuzluğu ile Kruse’yi asla ilk 11’de oynatmam.

Mutlaka sol ayaklı transfer yapılmalı

Elbette biz de biliyoruz Lig'in ilk maçları her zaman zor olur ve böyle de olması mümkündür ancak Fenerbahçe gibi büyük bir takımın bu kadar basiretsiz, ciddiyetsiz, isteksiz oyun oynaması gerçekten taraftarı çok üzüyor.  Kadronun yetersiz olduğu muhakkak özellikte sol taraf kesinlikle hiç işlemiyor. Dirar sağ ayak olduğu için de solda verimli olmasını beklemek zaten doğru değil. Bakalım yeni transferler olacak Betgaranti mı? sol bölgeye muhakkak iyi bir sol ayaklı futbolcunun alınması şart.  Zaten çok kısıtlı olan ve yeterliliği alt seviyede olan bu futbolcular topluluğu ilerleyen günlerde özellikle deplasman da puan kayıpları yaşayacak gibi gözüküyor.

Başakşehir maçı lige tutunma maçı olacak

Önümüzdeki hafta Fenerbahçe için gerçekten çok zor bir karşılaşma olacak olan Başakşehir maçı var.  Bu karşılaşmada iki takımın gücünün birbirine denk olmadığını zaten hepimiz görmüş olacağız.  Fenerbahçe kadro derinliği ve kalitesi olarak kesinlikle Başakşehir takımının altında birtakım, tek avantajı büyük Fenerbahçe taraftarının önünde oynayacak olması. Ayrıca bu karşılaşmada cezalı duruma düşen Vedat Muriç in de cezası sebebiyle oynayamayacak olması Fenerbahçe için önemli ve büyük bir kayıp olacak. O’nun yerine oynayacak olan Mevlüt Erdinç kalitesi ve tecrübesi ile umarım ki Vedat Muriç i aratmaz.

Sadece 'Üç' puan için tebrik ediyorum

Zor bir deplasman olan Gaziantep'ten Fenerbahçe'nin 3 puan çıkarması kendisine muhakkak ki bir özgüven verecektir. Ortaya konan kötü futbola,  mücadeleye rağmen alınan 3 puanı ben büyük bir kazanç olarak görüyorum ve takımı sadece 3 puan aldıkları için kutluyorum. Bunun dışında bu maç ile ilgili takıma söylenebilecek hiçbir olumlu sözüm yok. Bu olumsuz tabloya rağmen Fenerbahçe'nin ilginç bir takım olduğunu da söylemek istiyorum,  özellikle İç sahada enteresan bir şekilde farklı bir oyun anlayışı disiplini hırsı ile büyük sürpriz yapabilir. Başakşehir maçı Fenerbahçe’nin lige sıkı sıkıya tutunma maçı olacaktır. Bu maçı kazanması durumunda Fenerbahçe takımı kazanacağı güven ile gerçek bir FENERBAHÇE takımı olabilir..

Nurdoğdu Bayraktaroğlu

12 Numara Genel Yayın Yönetmeni

banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43