Ali Koç'un gündemi çok yoğun! Cumhuriyetin 100.yılında tüm kulvarlarda ŞAMPİYONLUK..

Cumhuriyetin 100. yılında bütün kulvarlarda başarı yakalamak isteyen Fenerbahçe'de Jorge Jesus, transferler ve şampiyonluk gündemi Ali Koç'u ekstra mesaiye zorluyor.

Ali Koç'un gündemi çok yoğun! Cumhuriyetin 100.yılında tüm kulvarlarda ŞAMPİYONLUK..

Cumhuriyetin 100. yılında bütün kulvarlarda başarı ve şampiyonluklar  yakalamak isteyen Fenerbahçe'de Jorge Jesus, transferler ve şampiyonluk gündemi Ali Koç'u ekstra mesaiye zorluyor.

İşte Başkan Ali Koç’un yoğun gündemi:

- Jorge Jesus konusu artık tüm camiada ve kamuoyunda yakından izleniyor. Jesus’la artık resmi bir karar alınması gerekiyor. En kısa zamanda adımların atılması bekleniyor.

- Sezonun ikinci yarısında takımı ayağa kaldıran İsmail Kartal’la nasıl bir süreç yaşanacağı merak ediliyor. Veda mı edilecek yoksa Jesus’ta aksilik çıkarsa devam mı edilecek halen netleşmedi. Ayrıca Kartal’a başka bir görev de gelebilir.

- Futbol takımının 2.’liği garantilemesi bekleniyor. 2.’lik garantilendiğinde sarı-lacivertliler 19-20 Temmuz’da Şampiyonlar Ligi mesaisine başlayacak. Bu nedenle takıma yapılacak hamlelerin erkenden olması gerekiyor.

- Ekonomik anlamda kulüp hassas bir dönemden geçiyor. Hem mevcut UEFA Finansal Fair-Play hem de yenilenen Finansal Fair-Play kuralları takip ediliyor. Öte yandan yeni spor yasası ve harcama limitleri de gündemde.

Takım ligi 2. sırada bitirirse Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarına başlayacak. Başkan Ali Koç ve yöneticiler takımın gruplara kalması gerektiğine inanıyor. Zira takım gruplara kalırsa ciddi bir ekonomik katkı gelecek. Kulübün böylesi bir maddi kaynağa ihtiyacı var. Başkan Ali Koç’un Jorge Jesus’la görüşmelerinde de Şampiyonlar Ligi’nin önemi vurgulanmıştı.

Gözler basketbolda

Başkan Ali Koç, basketbol şubesi için de uğraşıyor. Gelecek sezon yeniden Euroleague’de iddialı bir takım olması isteniyor. CSKA Moskova’dan ayrılacak Itoudis’in takımın başına getirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca kadroya önemli takviyeler de planlanıyor. Diğer amatör şubeler de kulüp içerisinde önemli yer tutuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43