Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez

TFF Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri kınayan bir açıklama yaptı:

Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez

TFF Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri kınayan bir Cratosslot açıklama yaptı:

"Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz.

Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz.

Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. 

Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. 

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz". 

Türkiye Futbol Federasyonu


FENERBAHÇE SATILIK KULÜP DEĞİLDİR..
Biz 12Numara olarak adı geçen Avrupa Külüplerinin bu anlamsız ve manasız çalışmasını asla kabul etmiyoruz. Kendi maddi çıkarları için her daim dünyayı yönetmeye çalışan bu aileler şimdi futbolda ayımcılığın alevlenmesi için harekete geçmiş bulunmaktadır. Kulübümüz Fenerbahçe'ye mutlaka dünyayaı yçneten bu ailelerden teklif yapılacaktır. Ancak bilmelidirler ki Fenerbahçe Spor Kulübü tarihi boyunca hiç bir kişinin, kurumun emir eri olmamıştır, olmayacaktır. Böyle bir girişimin asla kabul edilemeyeceği aşikardır. Sonuna kadar UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz. 12numara
 

Anahtar Kelimeler:
FENERBAHÇE12NUMARATFF

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43