Emre Belözoğlu, futbola başladığı Zeytinburnu Güneşspor'u unutmadı

Fenerbahçe Takım Kaptanı Emre Belözoğlu, çocukluğunun geçtiği Zeytinburnu Gökalp Mahallesi’ndeki Yenidoğan Güneşspor Kulübü için geçen yıllarda yapımını başlattığı binayı kırmızı beyazlılara teslim etti.

Emre Belözoğlu, futbola başladığı Zeytinburnu Güneşspor'u unutmadı
banner50

İstanbul 2. Amatör Lig’de yer alan Yenidoğan Güneşspor aynı zamanda milli futbolcunun babası Mehmet Belözoğlu’nun da halen başkan yardımcılığını yaptığı kulüp... Bina hem kulübe hem de içinde bulunan çok amaçlı salonda mahalle halkına hizmet verecek.

İnşaatla babası ilgilendi 
Aynı zamanda Emre Belözoğlu’nun akrabası da olan Yenidoğan Güneşspor Kulübü Başkanı Cengizhan Bahçekapılı, geçmiş yıllarda binanın olduğu Asyabahis yerde daha önce prefabrik, mütevazı bir lokalleri olduğunu belirterek, “Zeytinburnu Belediyesi’ne başvurarak burasının 30 yıllık tahsisini aldık. Emre Belözoğlu sağ olsun binamızın yapım masraflarının büyük bölümünü karşıladı. Babası Mehmet Bey de inşaat aşamasıyla yakından ilgilendi. Yönetimimiz de büyük çaba sarf etti ve inşaat tamamlandı. Şu anda binayı kısmen kullanmaya başladık. Planımız liglerin bitmesinin ardından resmi açılış yapmaktı. Ancak açılışımızı korona salgınının geçmesinden sonraki bir zaman dilimine erteledik” ifadelerini kullandı.

banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43