“FENER'LE KİMSE BAŞA ÇIKAMAZ”

Başkanımız Ali Y. Koç’un Trabzonspor maçında yaşanan skandal hakem kararları sonrası camiamıza yaptığı çağrının ardından çok sayıda taraftarımız Sabiha Gökçen Havalimanı’na akın etti.

“FENER'LE KİMSE BAŞA ÇIKAMAZ”

Gecenin geç saatlerinde takımımızı havalimanında ‘Fener'le kimse başka çıkamaz’ tezahüratlarıyla bekleyen taraftarlarımız, kafilemizin havalimanına gelişiyle birlikte teknik heyet ve oyuncularımıza sevgi gösterilerinde bulundu.

Başkanımız Ali Y.Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, teknik heyetimiz ve oyuncularımız burada kendilerini bekleyen taraftarlarımızla bir araya geldi.

“Şampiyon olmamız engellenemez, Ali Koç Başkan Fenerbahçe şampiyon, Dik dur eğilme taraftarınla seninle, Her zaman her yerde en büyük Fener” tezahüratları içerisinde taraftarlarımıza seslenen Başkanımız, “Öncelikle sizin böyle bir geceden sonra buraya gelmeniz bizim için hiçbir değerle paha biçilemez bir olaydır. Ve işte Fenerbahçe onun için büyüktür. Sağ olun var olun, bu sıkıntılı günümüzde yanımızda oldunuz. Çok teşekkür ederim gece yarıları zahmet edip geldiniz, iki saattir bekliyorsunuz. Dediğim gibi bizim için hiçbir şekilde değeri ölçülemeyecek kıymette. Çok çok teşekkür ediyorum. Şahsım, takımım, teknik kadrom, camiam adına. Yalnız burasını iyi dinleyin; gönül isterdi ki bir galibiyet sonrası burada kutluyor olsaydınız ama burada çok daha büyük bir coşku var. Çünkü sizler de olayların farkındasınız. Son iki üç senedir yaşadıklarımızın da farkındasınız. Ama bu gece bizim bir galibiyet almamız durumunda, gerek lig tablosunda matematiksel olarak, gerek psikolojik olarak bize nasıl bir ivme kazandıracağının hepimiz farkındaydık. İstenmeyen bir hakem bu maça atandı, sesimizi çıkarmadık, çıkarmayacağız. Çünkü biz hakem atamalarıyla ilgili manipülasyon yapmıyoruz, yapmayacağız. Ancak ‘bu sistem değişecek’ dedim. Aynı şeyi söylüyorum. Yalnız hakkımızı korumak için iş başa düştü, arkadaşlar! Bu takım 80 dakika yüreğini koydu ve mücadele etti, ne olursa olsun. 23. dakikadan sonra 12’ye 10 oynadık ama en önemlisi sonuna kadar oynadık.

Kaptanlarımızdan Gustavo’ya, hakemin yaklaşım şeklini, vücut lisanını, mimiklerine bakın; Nwakaeme zaman zaman şiddetli itirazlar etti, bir de ona yaklaşımına bakın. Sadece bir örnek veriyorum. Ama bu maçın genelinde geçerlidir. Avrupa’nın her liginde oynatılacak pozisyonda en önemli oyuncularımızdan birine kırmızı kart çıktı, olabilir ama ben maç içinde tek bir karara bakmıyorum, maçın geneline bakıyorum. Bu gelecek açısından iyi bir sinyal olmadığı için artık Fenerbahçe için bu hatalar bıçak kemiğe dayanmıştır ve bizim artık kendi hakkımızı korumanın zamanı gelmiştir. Fenerbahçe, kendi haklarını kendi korumaya mahkum edildiği zaman nasıl koruduğunun da örneklerini vermiştir. İş keşke bu noktaya gelmeseydi. Sizden ricam birincisi, bu hafta içinde bizden Gobahis gelecek önerileri, bilgileri yakinen takip edin, çünkü yakın zamanda tekrardan toplanmamız gerekecek, bunları perşembe günkü maçtan önce açıklayacağız; ikincisi, perşembe günü çok önemli bir maçımız var. Onun için bu takım kendini toparlayacak, siz de her türlü desteği sonuna kadar vereceksiniz ve oradan zaferle çıkacağız, hafta sonuna odaklanacağız. Ama artık bize yapılan haksızlıkları yapanların yanına bırakmayacağız. Bunun artık bir bedeli olacak. Biz; Vitor Pereira ve kadrosuna; biz, Vitor Pereira ve kadrosuna, Mesut Özil, Gustavo ve Altay’ın liderliğindeki bu takıma sonuna kadar inanıyoruz. Biz bu sene muvaffak olacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz. Sizden ricam kayıtsız şartsız vermiş olduğunuz desteği sonuna kadar sürdürmeniz. Özellikle sosyal medya alanında da sürdürmeniz.”

Ardından söz alan takım kaptanımız Mesut Özil, “Tüm takım adına buraya geldiğiniz  ve bizi her zaman desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Bugün çok üzgünüz ama şuna inanıyorum, sizler de inanın.  Perşembe günü bütün takım olarak elimizden geleni yapacağız ve inşallah maçı kazanacağız. Siz arkamızda oldukça inşallah bu takım bu sezon şampiyon olacak” dedi.

Takım kaptanlarından kalecimiz Altay Bayındır ise,"Herkese çok teşekkür ederiz. Sizler sayesinde duygularımız kabarık. Sizin ne kadar istediğinizin farkındayız. Biz de bu bilinçle bundan sonrası için bugünü bir kenara bırakıp sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sizin ne düşündüğünüzünne istediğinizin sonuna kadar farkındayız. Bunu bilin. Bu akşam için özür dileriz. İnşallah sonu şampiyonluk ve güzel bir şekilde biter.” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira da, “Sizin için savaşacağız, aile için savaşacağız. Hep beraber omuz omuza sizlerin de desteğiyle bu savaşı verip şampiyonluğa ulaşacağız. Bu muhteşem duyguları yaşattığınız için bu muhteşem karşılama ve destek için için şahsım ve takımım adına teşekkür ediyorum. Hayatımda gördüğüm en muhteşem taraftarlar” dedi.

Konuşmaların ardından kafilemiz tezahüratlar eşliğinde havalimanından ayrıldı.

Fenerbahçe kenetlenince karşısında kimse duramaz!  Kenetlenerek takımımızın yanında olan Büyük Fenerbahçe Taraftarına teşekkür ederiz!"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43