Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Ersun Yanal'dan Altay Bayındır'a Casillas benzetmesi!

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Ersun Yanal, önemli açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli takımın genç ve başarılı file bekçisi Altay Bayındır hakkında konuşan Yanal, milli kaleciyi Real Madrid'in efsanesi Casillas'a bezetti. İşte o sözler...

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Ersun Yanal'dan Altay Bayındır'a Casillas benzetmesi!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, toplu imza töreninde dönemin Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'a, Altay için teşekkür etmişti. Tecrübeli teknik adam, Altay Bayındır'a ilişkin Akşam'a açıklamalarda bulundu..

Yanal, "Yeteneğiniz sayesinde her yaşta Fenerbahçe'ye transfer olabilirsiniz. Yetenek sizi bir yere getirir ancak kalıcı olmanızı sağlamaz. Bunun için güçlü mental yapıya, baskı altında doğru karar vermeye, omuzlarınızdaki yükü kaldırmaya ve her ortamda güçlü olmaya ihtiyacınız vardır." dedi..

Ersun Yanal şöyle devam etti:.

Altay'ı iki yıl takip ettim, Ankaragücü'nde daha önce çalıştığım için sürekli bilgi aldım. 19 yaşında bir kaleci, Fenerbahçe kalesini koruyabilir mi? Evet korur..

Casillas, 18'inde Real Madrid'in kalesine geçebiliyorsa, Altay neden geçmesin? İkisi bu anlamda çok benziyor..

Baskının olmadığı ortamlarda büyüyen çocukların bir anda 50 bin kişinin önüne dik çıkmasını sağlayacak hazırlığı yapmanız gerekir. Altay, bu mental hazırlığı yaparak geldi.".

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43