Kulübümüz'den Mert Hakan Yandaş açıklaması!

Fenerbahçe'nin evinde 1-0 kazandığı Kasımpaşa maçında Mert Hakan Yandaş, kırmızı kart görmüştü. Sezon başında transfer edilen Mert Hakan'ın direkt gördüğü kırmızı kart ile ilgili Fenerbahçe'den resmi açıklama geldi. İşte detaylar...

Kulübümüz'den Mert Hakan Yandaş açıklaması!

Fenerbahçe'nin evinde 1-0 kazandığı Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Mert Hakan Yandaş şoku yaşandı. Kasımpaşa takımından Aytaç Kara ile ikili mücadele esnasında yerde kalan Mert Hakan Yandaş, rakibine yerde iken vurunca kırmızı kart görmüştü. Fenerbahçe'den detaylı bir açıklama geldi.

Fenerbahçe'den Kasımpaşa maçında kırmızı kart gören Mert Hakan Yandaş için açıklama:

''PFDK ve Tahkim Kurulu’nun standartlarının takipçisi olacağız.''

Dün akşam Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda değerli rakibimiz Kasımpaşa ile oynadığımız maçta yaşanan ve kamuoyunun gündemini meşgul eden; yoruma, kişisel görüş ve değerlendirmelere kapalı, her şeyin gün gibi açık olduğu pozisyon ile ilgili tespitlerimizi kamuoyu ile paylaşma sorumluluğu doğmuştur.
 
Maçın 89. dakikasında, ikili mücadele esnasında çarpışan ve aynı anda yere düşen futbolcumuz Mert Hakan Yandaş ile rakip oyuncu Aytaç Kara arasında karşılıklı olarak fiili müdahaleler olmuş; hatta pozisyonun tekrarlarına bakıldığında ilk olarak rakip oyuncu Aytaç Kara oyuncumuz Mert Hakan’ın kafasına tekme atmış sonrasında oyuncumuz reaksiyon göstermiş ve sadece bizim oyuncumuz kırmızı kart ile cezalandırılmıştır.
 
Önünde gerçekleşen pozisyon için dördüncü hakem Yiğit Arslan orta hakem Ümit Öztürk ile iletişime geçmiş midir? Ekran başında pozisyonları birçok açıdan inceleme şansı olan VAR hakemi Erkan Özdamar, maçın orta hakemi Ümit Öztürk’ü bu konuda uyarmış mıdır?
 
Uyarmış ise orta hakem neden ve nasıl inceleme gereği duymamıştır?
 
Uyarmadı ise açık ve net bir şekilde kırmızı kartı gerektirecek bu Cepbahis hareket neden görmezden gelinmiştir? 
 
Bununla birlikte oyuncumuz Mert Hakan’ın tamamen etkiye tepki olarak gerçekleştirdiği hareketine karşılık; geçen sezon ve bu sezon da dahil olmak üzere yaşanmış, kırmızı kart ile cezalandırılmış ve ‘tahrik’ dolayısıyla geri alınmış emsaller önümüzde duruyorken PFDK ve Tahkim Kurulu’nun standartlarının takipçisi olacağımızı şimdiden kamuoyunun bilgisine sunarız.
 
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43