banner14

Rıdvan Dilmen: ‘Bir dakika durmayacaksın orada’

Rıdvan Dilmen Akhisarspor Fenerbahçe maçının ardından gerçekçi ve çok ağır değerlendirmelerde bulundu.

Rıdvan Dilmen: ‘Bir dakika durmayacaksın orada’
banner50

"Koskoca Fenerbahçe takımı için 15. haftada ne konuşuyoruz. ‘Kırmızı kar yağar Fenerbahçe düşmez’ diyordum ya, Çin’de sarı kar yağmış herhalde. Belli olmaz diyorum artık. Gerçekten üzücü. Fenerli topçulara söylüyorum; Deplasmanda bari çubuklu giyin Fenerbahçe zannetsinler. İnsanlar kahroldu. Ben Akhisar karşısında Fenerbahçe’ye favori diyemiyordum. Oyuna bakınca da yanılmadığımı görüyorum."

"Oyunun tamamında pozisyona girmeden ezik bir oyunla bu durumlara düşmek çok kötü. Bugün Fenerbahçeliler kaybettiklerinden daha çok puan durumuna bakmaktan da çok görüntüye sinirleniyor. Devrede oyuncuların canını acıtacak bir şey söylemiştim. Acısın. Geçen hafta kendi sahasında berabere kalan Fenerbahçe'nin futbolcusu Ekici diyor ki 'Geçen haftaya göre daha iyiydik"

"Bence Ersun Yanal'ı yarın açıklarlar. Size saygı gösteren falan da yok. Rahat rahat 90. dakikada üzerinize geliyorlar. Bu çubuklu formayı başından sonuna kadar yerle bir ettiler. Tabii ki böyle devam etmeyecek. Ama hep söylüyorum birkaç yıl sonrasının hedefi konmalı."

"Tabii ki Ali bey ve yönetim de bunu istemezdi. Tarihinde tabii ki şampiyonluklar yaşayacak Fenerbahçe. Ama tarihe altın harflerle değil çamur harflerle bugünü koyacaklar önüne. Başarıyı herkes sahiplenir. Başarısızlıkta herkes toz olur. Bugün itibariyle taraftar dışında bir kişinin başarılı olduğu söylenemez."

"Kötü teknik direktör seçebilirsiniz, olmamıştır Cocu, değiştirirken doğru yaparsınız. Fenerbahçe Akhisarspor kafilesine giderken 3 tane gol atan oyuncusu var kadrosunda. Fenerbahçe futbol takımını bu hale getirdiler. Tebrik ediyorum kim getirdiyse."

"Tarihte böyle bir şeyle karşılaşmadı insanlar. Hatalı karar alabilirsinzi ancak hatadan dönmek de yapmanız gerekendir. Ligin 3. haftasından beri Ersun Yanal isteyen bir kulüp. Hafta içerisinde Fenerbahçe'nin en yetkili kişilerinden birisi Semih Özsoy Ersun Yanal ile buluşuyor. Ne diyor? Görüşme yaptık Fenerbahçe ile diyor. Ne zaman diyor? Maçtan önce diyor. Bu takımın teknik direktörü yok mu? Bu takımın oyuncuları duymadılar mı? Duydular. Bu sarışın arkadaş yok artık diyorlar"

"Fenerbahçe ne yapmalıydı, 'Evet görüştük anlaştık'. Bir başkan yardımcısı, teknik direktörle konuşuyorsa imza atacak. Yok Cocu'nun sözleşmesi, şunu yaptım bunu yaptım. Koskoca Fenerbahçe'yi bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok"

"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ile masaya oturduysan imza atacaksın. Ne bu ya, Fenerbahçe burası. Kuşadası'nda seminere katılacak aday hoca, 'Evet görüştük' diyecek. Bir tane açıklama yapmayacak Fenerbahçe yöneticisi. O zaman almayacaksın. Onu da yapamıyorsan bir dakika durmayacaksın orada"

"Fenerbahçe Futbol Takımı ne Ersun'a kaldı ne Ali Koç'a kaldı, ne Rıdvan Dilmen'e kaldı. Tabii ki kulüp bildiğini yapacaktır. Fenerbahçe tarihine baktığımız zaman böyle durumlara alışık değildir. Bu yüzden Ersun Yanal başlar, altıncı da olursun, 10. da olabilir. Yarın taraftar başkasını istemicek onu da almayacaksın. Yanal'ı Cocu gittiği gün ya da 3 kez milli ara olduğunda getirecektin. Bir dönem Comolli modası vardı, pas geçildi Cocu gitti.

"Seneye başka şeyler konuşabiliriz ama bunun için Ali bey, çocukluğundan itibaren büyük Fenerbahçeli olarak çok görüşen bir insan değilim ama problemim yoktur, ama artık soyadını kullanıp kimi getireceksen getir. Bu taraftarın kafası bir kalksın. Ersun hoca mı, Conte mi, Zidane mı? Bilemem. Şampiyon olmayınca bir şey kaybetmiyorsun. Galatasaray 14 yıl şampiyon olmadı. Ne oldu bak ayakta."

banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43