Yanal: Ligin en son sözünü Fenerbahçe söyleyecek

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Trabzonspor maçının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Yanal: Ligin en son sözünü Fenerbahçe söyleyecek
banner50

Nizami gol atarak karşılaşmayı kaybettiklerini vurgulayan Ersun Hoca, “Bu kadar çok gol pozisyonuna girdiğimiz, oyuna ve yüzde 36’ya yüzde 64 topa hakim olduğumuz, yakın rakip sahada gol pozisyonu ürettik. Bir tane nizami gol atarak kaybettik. Bu da bizi derinden üzdü. Ama birilerinin istediği olmayacak. Biz yine istediğimiz sonucu alacağız. Fenerbahçe bugünkü oyunda ortaya koyduğu mücadelede golleri atmalıydı. Pozisyonları üretebilecek her şeyi yaptıysa o zaman çizgiden de top geçmeliydi. Sadece gol atamadığımızı eleştirebilirim. Onun dışında her türlü oyunun hakimi bizdik. Bu hakimiyeti sonuca çeviremediğimiz için de son derece üzgünüz.” dedi.

Son sözü söyleyecekleri yere kadar mücadele edeceklerini belirten Ersun Yanal, “Maçlar var. Ligde oynanacak çok maç var. Henüz konuşmak erken olur. Futbola olan katkımızla, duruşumuzla ve bu yarışta birilerine son sözü söyletmeden bizim son sözü söyleyeceğimiz yere kadar mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Transfer dönemine ilişkin soru üzerine Ersun Hoca, “Transfer dönemi bitti. Tablo ortada.” diye yanıt verdi.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Nerobet açıklamalarda bulundu. Öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Ersun Yanal, “Bugün kazansaydık da, kaybettik. Lig bitmeyecekti. Önümüzde uzun bir maraton var. Yüzde 68’e yüzde 32 topla oynama üstünlüğümüz var. Oyunu forsa ettiğimiz maçta rakibe 2 gol izni verdik. Atamadığımız birçok gol pozisyonu var.  Attığımız bir de nizami gol var. İyi yoldayız. Oyun olarak iyi şeyler yapıyoruz. Bunu skora çevirmek bugünkü en büyük problemdi. Daha önce de bu problemi yaşadık. Oyunculara söyleyecek bir şey yok sadece topu çizgiden içeriye atamadılar. Oyuncularımızın bu performansına ve bundan sonraki performansınlarına da ihtiyacımız var. Birilerinin isteği ile değil Fenerbahçe’nin son sözü ile bu lig bitecektir. Bizde son sözü söyleyeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Max Kruse ile kaleci Uğurcan arasında yaşanan pozisyon ve sonrasında Vedat’ın verilmeyen golü ile ilgili soru üzerine Yanal, “Üzgünüm konuşulanlar doğru. Üzgünüm futbolun önüne geçti” yanıtını verdi.

Transfer süreci ile ilgili de Teknik Direktörümüz “Transfer dönemi bitti. Fenerbahçe’nin oynadığı oyunu yaptığı mücadeleyi gördünüz. Bu mücadeleye herkesin saygı göstermesi gerekiyor. Fenerbahçe çıkıp bu mücadelenin daha fazlasını yapacak. Ligin en son sözünü Fenerbahçe söyleyecek” ifadelerini kullandı. 

banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43