Ligin ikinci yarısının fikstür açısından özellikle ilk 6 haftası Fenerbahçe için zor bir viraj olacaktır. Bu sürecin ilk haftası ligin zorlu Gaziantep deplasmanıydı. İstenilen futbol her ne kadar ortaya konamasa ve eksiklikler olsa da alınan 2-0’lık deplasman galibiyeti her açıdan çok önemliydi. Şimdi Başakşehir ve Trabzonspor maçları şampiyonluk yolunda ki Fenerbahçe’nin kritik virajları olacaktır.

Mali Durumu İyi Anlamak ve Anlatmak Gerekir

Şu an kulübün içinde bulunduğu maddi zorluklar her ne kadar açıklansa da, durumun camia içerisinde ve özellikle taraftarlar içerisinde tam olarak anlaşılamadığı düşüncesindeyim. Başkan’ın maddi olarak büyük fedakarlıklar yaptığını, gerek şahsi olarak gerek Koç Grubu üzerinden sponsorluklar olarak kulübe önemli ölçüde kaynak girişi gerçekleştirdiğini belirtelim. Belki kulübün mali durumu iyi olmuş olsaydı, bu kaynak girişleri Fenerbahçe’yi Avrupa’da dahi çok önemli bir konuma getirebilirdi. Lakin, dibe vurmuş bir finansal duruma ve UEFA ile TFF’nin kriterlerine bağlı olarak, şu durumda transferler bile gerçekleşemiyor. Pek tabii ki diğer büyük kulüplerinde durumu Fenerbahçe’den çok farklı değil!

Bu kadar olumsuzluğa rağmen, Fenerbahçe şampiyonluğun en önemli adaylarından birisi olduğunu göstermiştir. Camiamızın, Ersun Yanal ve teknik ekibe desteğini her zamankinden daha fazla göstermelidir. Özellikle basının belirli bir bölümünün tefe koyduğu Ersun Yanal, diğer rakip takımların hocasına nazaran çok daha başarılıdır. Sportif Direktör Comolli’nin ayrılması da benim kanaatime göre son derece yerinde alınmış bir karar hatta gecikmiş bir karardır.

Sportif Direktörlük konusunda Comolli’nin ayrılması sonrası birçok isim öne atılıyor. Pek tabii ki sosyal medyada, basında ve taraftarlar arasında belirli isimler konuşulabilir. Ancak, özellikle camiamızın ve taraftarlarımızın bu konuyu bir propogandaya dönüştürmemesi gerekir. Bu sezon sonuna kadar bu göreve bir isim getirileceğini düşünmüyorum. Sportif Direktörlük konusunda bazı kesimlerin bu konudan polemik yaratma çabası da düşünülerek, Başkan Ali Koç’un alacağı karara saygı gösterilmesi ve destek verilmesi gerekir.

Selamlar, sevgiler...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol