Fenerbahçe HDI Sigorta 2-3 Jihostroj Ceske Budejovice

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 2019-2020 CEV Şampiyonlar Ligi gruplarındaki ilk maçında Çekya temsilcisi Jihostroj Ceske Budejovice ile karşılaştı..

Fenerbahçe HDI Sigorta 2-3 Jihostroj Ceske Budejovice
banner50

Takımımız, Burhan Felek Voleybol Salonu'nun ev sahipliği yaptığı mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız maça Ulaş Kıyak, Thibault Rossard Emre Batur, Oğuzhan Karasu, Hidalgo, Wouter Ter Maat ve libero Ahmet ile başladı.  Mücadeleye rakip takım Radek Mach’ın üst üste bulduğu sayılarla hızlı başlasa da, Fenerbahçemiz Ulaş Kıyak ve Hidalgo’nun sayılarıyla skora denge getirdi:3-3. Rakip takım Todua ile skor bulmaya devam etse de, takımımız Thibault Rossard’la rakibini durdurmayı başardı: 7-7. İlk setin ortalarına gelindiğinde her iki takım da başa baş bir oyun sergilerken, Erkek Voleybol Takımımız, Salvador Hidalgo’yla hücumdaki etkinliğini arttırdı. Setin devamında konuk takım, Filip Krestan ve Valerii Todua ikilisiyle 12-14’lük üstünlüğü yakalamış olsa da takımımız özellikle Hidalgo’nun performansıyla eşitliği yakaladı: 14-14. Çekya temsilcisi Jihostroj Ceske Budejovice, setin son bölümlerinde Filip Krestan ve Petr Michalek ikilisiyle 17-21’lik üstünlüğü yakalamış olsa da, Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız Oğuzhan Karasu, Ter Maat ve Hidalgo’yla farkı 1 sayıya indirdi: 20-21. Devamında üst üste sayıla bulan konuk takım, seti 20-25 kazandı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci setin hemen başında oyuna ağırlığını koyan Takımımız 6-4’lük üstünlüğü yakaladı. Jihostroj Ceske Budejovice, Martin Mechkarov ve Filip Krestan ikilisiyle maça denge getirmeyi başarsa da(6-6), Fenerbahçemiz, Hidalgo ve Ter Maat’la yeniden iki farklı üstünlüğü yakaladı: 8-6. Salvadar Hidalgo ve Ter Maat ikilisiyle bir ivme yakalayan Fenerbahçemiz, üstünlüğünü setin son bölümüne kadar sürdürdü: 21-20.  İsteğini ve hırsını son bölümde de sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız seti 25-21 kazandı ve durumu 1-1’e getirdi.

Erkek Voleybol Takımımız, üçüncü sete harika bir başlangıç yaptı. Setin hemen başında 3 sayılık fark(6-3) yakalayan Takımımız, rakibin servis hatalarını değerlendirmekle kalmadı, blok-auttan bulduğu sayılarla da farkı 6’ya çıkardı: 10-4. Konuk takım Michalek ve Miguel De Amo ile farkı eritmeye çalışsa da(12-8), takımımız setin sonuna rahat girdi: 20-13. Seti istediği noktaya getiren Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 25 dakika süren bu seti 25-17 kazanarak Jihostroj Ceske Budejovice karşısında 2-1 öne geçti.

Mücadelenin dördüncü setine iyi başlayan taraf bu kez Çekya temsilcisi Jihostroj Ceske Budejovice oldu. Sete 3-0’lık seriyle başlayan Çekya temsilcisine cevap Hidalgo’yla geldi. Buna rağmen konuk takım, Peter Ondrovic ve Petr Michalek’in etkili oyunuyla farkı 7 sayıya kadar çıkardı: 10-3. Setin devamında Fenerbahçemiz, rakibin hücumlarını durdurmakta zorluk çekse de farkı 3 sayıya kadar indirmeyi başardı:20-23. Buna rağmen üstünlüğünü koruyan Çekya temsilcisi seti 21-25 kazandı ve maça denge getirdi: 2-2.

Karşılaşmanın final setini ise baştan sona önde götüren Çekya ekibi, seti 12-15, maçı da 3-2 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 2019-2020 CEV Şampiyonlar Ligi A grubundaki ikinci maçında 12 Aralık 2019 Perşembe günü İtalya temsilcisi Trentino Itas ile BLM Group Arena Trento’da karşı karşıya gelecek.

banner51

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner42

banner43